Į naują įstatymą būtų perkeliama dauguma šiuo metu Seimo statute numatytų nuostatų, susijusių su parlamentarų darbo ir apgyvendinimo sąlygomis, parlamentinei veiklai skiriamos lėšomis, tačiau yra ir naujovių, pavyzdžiui, siūloma keisti su imunitetu susijusius dalykus.
Įstatyme siūloma numatyti, kad pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario veiklos galėtų tik generalinis prokuroras ar jo pareigas einantis pavaduotojas, o atliekant kratą Seime ar Seimo viešbutyje privalėtų dalyvauti parlamento pirmininkas arba vienas iš jo pavaduotojų.
Pradėti prieš parlamentarą naudoti kriminalinės žvalgybos priemones būtų galima tik kriminalinės žvalgybos pagrindinės institucijos vadovo ar jo pareigas einančio pareigūno sprendimu, sutikus generaliniam prokurorui ar jo pareigas einančiam pavaduotojui.
Į įstatymą siūloma įrašyti išplėstą Konstitucijos normą dėl Seimo nario imuniteto. Pagal projektą, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė, išskyrus atvejus, kai jis užtinkamas bedarantis tyčinį nusikaltimą (in flagranti), už kurį baudžiamajame įstatyme numatyta didžiausia bausmė viršija trejus metus laisvės atėmimo.
Taip pat būtų keičiamos sankcijos, parlamentarams be pateisinamos priežasties praleidus plenarinį ar Seimo struktūrinio padalinio, kurio nariu parlamentaras yra, posėdį. Pagal siūlymą, darbo užmokestis būtų mažinamas 5 proc. už kiekvieną be pateisinamos priežasties praleistą posėdį.
Šiuo metu Seimo statutas numato, kad parlamentarui atlyginimas mažinamas trečdaliu, jei Seimo narys nedalyvavo daugiau kaip pusėje Seimo plenarinių posėdžių, kuriuose iš anksto buvo numatytas ir numatytu laiku įvyko balsavimas dėl teisės aktų priėmimo.
Taip pat keičiamas darbo apmokėjimas ministrams ir premjerui, jei jie turi Seimo nario mandatą. Pagal dabartinę tvarką, jie gauna ministro ar premjero atlyginimą, kuris skaičiuojamas pagal koeficientą – ministro pareiginės algos koeficientas yra 23,8, o ministro pirmininko – 25,8, koeficientą dauginant iš pareiginės algos bazinio dydžio, šiuo metu 130,5 euro.
Priėmus pakeitimus, ministro pirmininko-Seimo nario atlyginimas iki mokesčių be priedų augtų maždaug 800 eurų, ministro-Seimo nario - apie 900 eurų.
Nors Konstitucinis Teismas dar 2004 metais paskelbė, kad „įstatymų leidėjui kyla pareiga įstatymu nustatyti Seimo nario kasmetinių mokamų atostogų trukmę“, naujo įstatymo projekte parlamentarų atostogų įtvirtinti nesiūloma, pažymint, kad „Seimo veikla yra nepertraukiama, Seimo nariai savo įgaliojimus vykdo visos kadencijos metu“.