• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lilija Petraitienė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė

Klaipėdos miesto sporto reforma supriešino miesto sportininkus ir trenerius. Tačiau miesto valdžiai tai nerūpi. Įjungusi partinį volą ji rieda pirmyn, negirdėdama sporto bendruomenės argumentų.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl 14 –kai viskas?

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos valdančioji liberalių jėgų dauguma visuose savo programinėse nuostatuose propaguojanti laisvosios rinkos vertybes ir siūlanti taikyti „krepšelinio“ finansavimo metodą, atliko miesto sporto sistemos pertvarką“ sportininko krepšelio“ formavimo metodiką siūlo taikyti tik... vienuolikai sporto šakų. Jos pervedamos į klubinę sistemą su „krepšeliniu“ finansavimu, kurio biudžetas itin menkas – vos 957,5 tūkst. litų. Tarp jų tokios Klaipėdą garsinusios sporto šakos, kaip stalo tenisas, sportiniai šokiai! Užtat kitoms keturiolikai sporto šakų, kurios būtų finansuojamos per savivaldybės biudžetines įstaigas, skiriama daugiau kaip 14 mln. litų biudžeto lėšų. Kodėl ne visai miesto sporto sistemai, kodėl ne visoms 25 sporto šakoms? Apie tai visais įmanomais būdais trimitavo miesto spauda, tačiau valdžiai jos nuomonė visiškai nesvarbi. Apie sporto reformą Klaipėdoje kalbėti pradėta pasikeitus valdžiai 2011-aisais. Pirminiais reformatorių skaičiavimais, šis perversmas miestui ne tik padėtų sutaupyti pinigų, bet ir padidintų sportuojančiųjų skaičių(?).

REKLAMA

Sporto specialistai, treneriai abejoja

Jų nuomone, reforma sunaikins kai kurias sporto šakas, trenerius paliks be darbo, iš vaikų atims galimybę rinktis ir jie bus priversti laisvalaikį leisti gatvėse. Neatmetama galimybė, kad vaikai, like be sporto, gali įnikti ir į blogus įpročius: alkoholį, rūkymą bei nusikalstamumą. Tokio pobūdžio sporto sistemos pertvarka tikrai nepadidins sportuojančių vaikų skaičiaus, tik padidins biudžeto išlaidas – bus reikalingos lėšos darbuotojų išeitinėms kompensacijoms.

REKLAMA
REKLAMA

Reforma... dešimtims?

Jau nuo kitų metų pradžios uostamiestyje turėtų nelikti Klaipėdos sporto centro, kuris būtų prijungtas prie Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro. Be to, atsirastų nauja įstaiga – Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla. Abiejų įstaigų buveinė būtų Klaipėdos lengvosios atletikos manieže. Skaičiuojama, kad didesniojo centro prijungimas prie “Viesulo” sporto centro gali pareikalauti 29 darbuotojų (23 trenerių ir 6 administracijos darbuotojų) atleidimo ir 400 tūkst. litų jiems priklausančioms kompensacijoms išmokėti. Beje, jungiant Klaipėdos sporto centrą, jo vadovas Rimantas Vitkus, tapo sujungto centro direktoriaus pavaduotoju. Ar sustambinto „Viesulo“ direktorius Edmundas Klimas už R. Vitkų sporto reikalus geriau išmano, sunku pasakyti, tačiau Žvejų kultūros rūmuose direktoriaudamas šis liberalcentristas rezultatais nestebino. Vienas sporto centras naikinamas, tačiau kuriamas naujas sporto darinys - Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla. Ją ketinama įsteigti iki 2014 metų sausio 1 dienos. Jos buveinė – Klaipėdos lengvosios atletikos maniežas (Taikos pr. 54), kuriam dabar vadovauja Algis Kazlauskas. Dar vienas iš šių metų sporto reformos planų - įsteigti papildomą etatą Sporto ir kūno kultūros skyriuje “Sportas visiems” programai įgyvendinti. Antrajame sporto reformos įgyvendinimo plane 2014 metais ketinama imtis BĮ Klaipėdos miesto sporto bazių aptarnavimo centro (KKRC) struktūros pertvarkymo. Trečiajame etape 2015 metais norima BĮ sporto centro didelio sportinio meistriškumo struktūrinį padalinį reorganizuoti į Regioninį didelio sportinio meistriškumo sporto centrą. Ugdysime komercinį sportą, talentus, tik ar tapsime sveikesni, moksleiviams vietoje sporto salių palikę gatves ir internetą? Gal ir jums, klaipėdiečiai, kaip ir man kils klausimas: “O kam reikalinga programa „Sportas visiems?“

Lilija Petraitienė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų