Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
„Graži tik savo augintiniui? Būk graži iš tikrųjų – taip sporto klubas kviečia moteris lankytis ir sportuoti pas juos. Tačiau moterų toks pasiūlymas tikrai nesužavėjo, o daugelį net ir supykdė.
Reklama pasidalijusi „Facebook'e“ lygių teisių ekspertė Rugilė neslepia nusivylimo. Pašnekovė susilaukė krūvos žinučių iš moterų, kurios jaučiasi pažemintos ir nusivylusios sporto klubo reklama. Kai kurios net gailisi, kad prasitęsė abonementą.
„Ta komunikacija, kad „Ai, jūs čia nesuprantat juokų, jūs nesuprantat humoro, ateikit sportuot, nustokit savęs gailėti ir būsit labai faini ir iš tikrųjų gražūs“, tai ta žala jau yra padaryta“, – kalba lygių teisių ekspertė Rugilė Butkevičiūtė.
Įžeisti nieko nenorėjo
Pasak Rugilės, tai – prarasta galimybė pritraukti daugiau žmonių sportuoti, nes tokios reklamos, anot lygių teisių ekspertės, menkina gyventojų pasitikėjimą savimi.
„Mes sakom, kad „Žiūrėk – nieks tavęs nemyli, tik šuo arba mama, tai ateik pas mus ir būk iš tikrųjų gražus.“ Kas yra tas iš tikrųjų gražus?“ – sako Rugilė.
„Gym+“ vadovas atsako, kad vertinti tik reklamą su moterimi nesąžininga, mat yra identiška reklama ir apie vyrus. „Gražus tik savo mamai? Būk gražus iš tikrųjų!“. Taip pat pašnekovas teisinasi, kad nieko įžeisti nenorėjo – į problemą žiūri su humoru.
„Humoristine reklamos forma mes ir apeliuojame į tą nusistovėjusį stereotipą, kad grožis yra tik išorė, bet grožis, mūsų manymu, yra visuma – tiek išorė, tiek vidus“, – komentuoja „Gym+“ direktorius Mantas Badikonis.
„Gym+“ vadovas tikina, jog reklamos keisti tikrai nežada.
„Tokios reklamos patinka mūsų bendruomenei, iš jų kažkokių skundų negauname“, – teigia sporto klubo direktorius.
Naudoja „Trūkumo marketingo“ strategiją
Pasak Lietuvos marketingo asociacijos narės, „Gym+“ naudoja „trūkumo marketingo“ strategiją – taip bandoma išryškinti žmonių kompleksus, nepasitikėjimą savimi ir parduoti savo produktą.
„Mes turime labai gerų pavyzdžių tarptautinių kompanijų, pavyzdžiui, „Dove“, kur irgi parduoda kosmetinius produktus, tačiau visame pasaulyje kuria socialinius projektus, įkvepia, suvienija ir įgalina visaip atrodančius žmones“, – teigia Lietuvos marketingo asociacijos valdybos narė Neringa Čeponė.
Marketingo specialistė pripažįsta, kad mato reklamoje bandymą pajuokauti, o į teiginius, kad visuomenė galbūt reaguoja per daug jautriai, turi, ką atsakyti.
„Naudojamas humoras, tam tikra provokacija, tačiau visi žmonės yra verti jaustis gražūs, todėl ši reklama ne tiek pasirodė juokinga, kiek žeidžianti“, – tikina N. Čeponė.
O „Gym+“ sako nesureikšminantys neigiamų komentarų socialiniuose tinkluose, nes tai sukelia perdėtą dėmesį ir iškreipia pačią reklamą.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esantį straipsnio viršuje.
Nei kiek ši reklama nežeidžia, nes man nerūpi ką apie mane mano kiti, ir reklaminiai triukai, kad ir kokie jie bebūtų: skoningi ar ne, manęs neveikia.
Tie, kas sureagavo į šią reklamą, įskaitant TV3 ''žurnalistus'', yra nesusiformavę psichologiškai, mažu mažiausiai.