• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekdama pažaboti taksistų savivalę, sostinės savivaldybė siūlo taksometrus prilyginti kasos aparatams ir taip užkirsti kelią sukčiavimui ir pajamų slėpimui.Sostinės valdžia piktinasi, kad Susisiekimo ministerija į taksi bendrovių savivalę esą nekreipia dėmesio.

REKLAMA
REKLAMA

Anot Vilniaus mero Viliaus Navicko, daugiausiai pažeidimų taksi versle šiuo metu kyla dėl to, kad iki šiol nenustatyta taksometro kasos operacijų žurnalo registravimo bei pildymo tvarka, o tai sudaro prielaidas nesąžiningiems taksi vairuotojams slėpti pajamas ir nepagrįstai didinti paslaugų tarifus.

REKLAMA

„Kreipėmės į Mokesčių inspekciją su pasiūlymu taksometrus prilyginti kasos aparatams. Įgyvendinus šią idėją, būtų galima nustatyti prievolę galutinio atsiskaitymo metu išduoti paslaugos apmokėjimo kvitą“, – problemos sprendimo būdą ketvirtadienį spaudos konferencijoje pristatė V. Navickas.

REKLAMA
REKLAMA

Norėdamas detaliau pailiustruoti nesąžiningų taksistų darbą, meras pateikė vieno taksi keleivio skundą, kad už kelionę iš oro uosto Pilaitės link „Martono taksi“ sumokėjo 100 litų, o kelionė taksi į oro uostą kainavo tik 20 litų.

Savivaldybės apklausos duomenimis, 72 proc. respondentų atsakė, jog buvo apgauti taksi Vilniuje, dar 18 proc. gyventojų yra girdėję apie tokius atvejus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Akivaizdu, kad Vilniaus taksi, vežančių iš oro uosto į centrą, darbas miestui atneša daugiau žalos, nei naudos. Europoje ir JAV tokios problemos yra išsprendžiamos įvedant fiksuotą mokestį maršrutui iš oro uosto ir į jį, o pas mus šios problemos sprendimai kažkodėl yra vilkinami“, - situaciją aiškino sostinės meras Vilius Navickas.

REKLAMA

Pasak sostinės vicemero Romo Adomavičiaus, nesąžiningų taksi bendrovių savivalės tramdymas būtų daug efektyvesnis, jei prie jo labiau prisidėtų Susisiekimo ministerija (SM).

„Ministerija abejinga šioms problemoms, o keleivių vežimas, kad ir ne viešuoju transportu, juk yra jos rūpestis“, – kalbėjo Vilniaus vicemeras.

REKLAMA

Sostinė savivaldybės atstovai SM siūlo numatyti galimybę savivaldybių taryboms nustatyti fiksuotas ribines atskirų taksi paslaugų kainas ir kontroliuoti tarifų laikymosi procesą bei įtraukti maksimalią tarifų ribą, kurios peržengti nebūtų galima.

Savivaldybės Eismo organizavimo skyrius per 2009 m. nustatė virš 200 pažeidimų taksi versle. Šių metų statistika rodo, kad apgaudinėjami ir keleiviai, vežami ne tik iš Vilniaus oro uosto, bet ir vėlesniu paros metu važiuojantys iš restoranų, kavinių. Keleiviams atsisakant mokėti nepagrįstai dideles sumas ir dėl to kylant konfliktams su taksi vairuotojais, tenka įsiterpti policijai. Šiais metais tokių atvejų užfiksuota per 80.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų