• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Drama Klaipėdos dangoraižyje. Šeima po kelionės liftu atsidūrė šoke. 2 vaikus, mamą ir močiutę ugniagesiams gelbėtojams teko vaduoti iš užstrigusio lifto, kuris, anot įvykio dalyvių, milžinišku greičiu skriejo iš 15-o dangoraižio aukšto žemyn. Kol klaipėdiečiai bado pirštais į lifto neva neprižiūrinčius administratorius, bendrovės aiškina, kad realus pavojus šeimai nebuvo kilęs.

Drama Klaipėdos dangoraižyje. Šeima po kelionės liftu atsidūrė šoke. 2 vaikus, mamą ir močiutę ugniagesiams gelbėtojams teko vaduoti iš užstrigusio lifto, kuris, anot įvykio dalyvių, milžinišku greičiu skriejo iš 15-o dangoraižio aukšto žemyn. Kol klaipėdiečiai bado pirštais į lifto neva neprižiūrinčius administratorius, bendrovės aiškina, kad realus pavojus šeimai nebuvo kilęs.

REKLAMA

„Pilsoto“, 34-ių aukštų dangoraižio Gandrališkėse, Klaipėdoje aukštis siekia 112 metrų. Tai vienas aukščiausių statinių Lietuvoje. Pastatą pajūryje garsina ne tik jo dydis, bet ir dažnai gendantys liftai. Vienas iš incidentų trečiadienio vakarą ne juokais išgąsdino „Pilsote“ gyvenančius klaipėdiečius. Įvykio dalyvę Sandrą, dvi jos dukras bei vaikų močiutę po kelionės liftu ištiko šokas.

„Tai buvo staigus kritimas. Jeigu tai ne kritimas, tai buvo kosminis greitis leidimosi. Ir buvo stiprus smūgis gaudymo", – pasakojo įvykį išgyvenusi Sandra.

REKLAMA
REKLAMA

Besileidžiantis keleivinis liftas su 4 žmonėmis, anot moters, kaip kokiame atrakcionų parke sunkiai suvokiamu greičiu leidosi iš 15 aukšto ir staigiai sustojo tarp 5-o ir 6-o aukštų.

REKLAMA

„Aš su mama, mes buvome įsikibusios ir atsirėmusios. Tai mums buvo kirstelėjimas stiprus. O mergaitės mano, jos stovėjo viduryje, jos gavo stiprius smūgius į kojas. Aišku, panika, klyksmai panika, nes viena mergaitė iškarto už kojos klykė, nesuprantu, kas yra, bando stotis, akyse juoduoja. Tai panika, tiesiog panika, nes to dar nėra buvę. Tai buvo tikrai kitas jausmas. Aš sugebėjau tik 112 surinkti ir viskas", – tęsė Sandra.

Sandros šeima dešimt minučių sustingę lifte laukė pagalbos. Ugniagesiai gelbėtojai ištraukė šeimą atidarę šachtos duris. Nuo staigaus stabdymo, anot moters, lifto durys deformavosi. Didelių traumų šeima išvengė.

REKLAMA
REKLAMA

„Lūžių nenustatyta, bet yra sutrenkimai keliuose, abi šlubuoja", – toliau kalbėjo moteris.

Anot Sandros, šiame lifte bent kartą buvo užstrigęs kone kiekvienas pastato gyventojas. Prieš metus laiko liftas dėl strigimo buvo remontuotas ir namui pateikta 15 000 eurų sąskaita. Tačiau moters nuomone, šis įvykis nebuvo paprastas užstrigimas.

„Pačio smūgio, kitoks. Jis nežinau ant kiek kartų buvo stipresnis, didesnis ir to jausmo, kai tu krenti, ar kosminiu greičiu leidiesi, kaip atrakcionuose. Čia yra apsileidimas, aplaidžiai yra aptarnaujami liftai, o pinigai yra mokami dideli", – piktinosi ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors policija užfiksavusi įvyki tyrimo nepradėjo, Sandra svarsto kreiptis į pareigūnus ar namą prižiūrintį administratorių, kad būtų pradėta aiškintis, dėl ko sugedo liftas. Tiesa, būstą administruojanti įmonė tyrimą jau pradėjo.

„Liftą prižiūri įmonė Klaipėdos liftai. Įmonė mano būstas, kaip namo administratorius, nedelsiant kreipėsi į minėtą įmonę ir įpareigojo patikrinti ne tik šį liftą, o visus 4-is daugiabučiuose esančius liftus", – aiškino „Mano būstas“ atstovas Paulius Ugianskis.

REKLAMA

Dangoraižį administruojanti įmonė taip pat taip užsakė ir nepriklausomą ekspertizę. Tuo metu „Klaipėdos liftai“ aiškina, kad „Pilsoto“ liftai vieninteliai tokie Lietuvoje, kiniški, judantys greičiau nei įprasti daugiabučių liftai, dviejų su puse metro per sekunde, arba beveik 10-ies kilometrų per valandą greičiu. Anot bendrovės atstovų, tokie liftai kristi negali, dėl to keleiviams realus pavojus nebuvo kilęs.

„Keleiviams leidžianti žemyn, suveikė avarinis stabdis ir viskas buvo sustabdyta. Liftas nekrito ir labai sunku būtų pasiekti, kad jis kristų. Gąsdinti nereikėtų, nėra siaubo. Yra, kaip ir sakau, autobusas važiavo, greitai sustabdė ir žmonės išsigando, bet dėl to tikrai neįvyko avarija. Taip gali išsigąsti, gali įvykti mini traumos", – tikino „Klaipėdos liftas“ atstovas Aivijus Čerauskas.

REKLAMA

Nors ši situacija išskirtinė, Baltijos liftų atstovai aiškina, kad Lietuvos daugiabučiuose naudojami liftai, ypač seni, daugiau nei 25-us tarnaujantys įrenginiai nėra pačios geriausios būklės. Dėl to jų prižiūrėtojai ragina gyventojus nelikti abejingais, jais rūpintis.

„Situacija su liftais kelia nerimą, nes vidutinis mūsų prižiūrimų liftų amžius yra apie 40-imt metų. <…> Vien dėl to amžiaus yra natūralus liftų susidėvėjimas ir liftai dažniau genda, atsitinka smulkios avarijos", – šnekėjo „Baltijos liftai“ vadovas Jevgenijus Vasiljevas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į liftus daugiabučių gyventojai dažniausiai investuoti nenori. Kadangi įrangos atnaujinimas ar keitimas brangus, gali kainuoti dešimtis tūkstančių. Dažniausiai susirūpinama tik tada, kai atsitinka nelaimė ar liftas pradeda dažnai gesti.

„Dažniausiai gyventojai nesutinka keisti lifto dėl finansinės didelės naštos. Siūlom jiems priimti sprendimą, kad tą lifto atnaujinimą išsidėstytų per tam tikrą laikotarpį, kautų tas kaupimo lėšas o už sukaupus pinigėlius galėtų atlikti tuos darbus", – pasakojo Vilniaus m. savivaldybės atstovė Eglė Šlajūtė.

REKLAMA

Neprižiūrimi liftai gali dažniau užstrigti, dažniau suveikia ir avarinių stabdžių sistema.

„Liftui judant, pavyzdžiui, metras per sekundę, arba yra liftų, kurie juda 2 su puse metro per sekundę. Staigiai sustojus, stabdymo kelias gali būti iki centimetro. Gali pasirodyti, kad liftas krenta ir smūgis yra gan stiprus", – toliau kalbėjo J. Vasiljevas.

Vien sostinėje kasdien bendrovės liftų gedimus registruoja dešimtimis. Šiais metais ugniagesiai gelbėtojai 18 kartų skubėjo atlikti gelbėjimo darbų, įvykus liftų gedimams.  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų