• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl galimo bendradarbiavimo Seimo rinkimuose ketinę derėtis socialliberalai ir liberalcentristai dabar rinkimams ruošiasi atskirai.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip šeštadienį Vilniuje vykusiame Naujosios sąjungos tarybos posėdyje sakė partijos pirmininkas Artūras Paulauskas, derybos su Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) dėl partijų jungimosi ir bendrų sąrašų sudarymo šiuo metu yra pristabdytos. Abi partijos 2008 metų Seimo rinkimams rengiasi atskirai.

REKLAMA

Anot A. Paulausko, yra geros galimybės bendradarbiauti atskiriems partijos skyriams ir derinant veiksmus atskirose rinkimų apygardose. Tą patį, partijos pirmininko teigimu, galima pasakyti ir apie bendradarbiavimą su Valstiečių liaudininkų partija ir Liberalų sąjūdžiu.

Rugpjūčio pabaigoje buvo pranešta, kad socialliberalų ir liberalcentristų lyderiai tarėsi dėl strateginio bendradarbiavimo perspektyvų.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalcentristai parlamente turi 10 narių, jie kartu su socialdemokratais, valstiečiais liaudininkais ir Pilietinės demokratijos partija yra suformavę valdančiąją koaliciją, tuo tarpu Naujoji sąjunga su 10 parlamentarų dirba opozicijoje.

Kaip pranešė NS informacijos centras, tarybos posėdyje buvo priimti 2008 metų Seimo rinkimų programos metmenys. Šiame dokumente įvardintas pagrindinis programinis Naujosios sąjungos tikslas - stiprinti viduriniąją gyventojų klasę, kuri yra valstybės stabilumo ir darnios raidos garantas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Posėdyje aptariant Seimo nario rinkimų Dzūkijos vienmandatėje apygardoje rezultatus, pažymėta, kad Naujoji sąjunga nesugebėjo mobilizuoti savo rinkėjų, kad jie ateitų į rinkimus.

Spalio 7 dieną vykusiame rinkimų pirmajame ture Naujosios sąjungos kandidatas Aurimas Truncė liko ketvirtas ir į antrąjį turą nepateko.

REKLAMA

Rugsėjį atliktos gyventojų apklausos duomenimis jei Seimo rinkimai vyktų šiuo metu Naujoji sąjunga surinktų 2,1 proc. balsų ir, neperžengusi 5 proc. barjero, pagal proporcinę rinkimų sistemą į Seimą nepatektų. Daugiamandatėje rinkimų apygardoje į Seimą išrenkama 70 parlamentarų. Iš viso Seime yra 141 vieta.

Eiliniai Seimo rinkimai vyks kitų metų rudenį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų