2014 m. gegužės 27 d. Lietuvos Aukščiausiasis teismas priėmė nutartį, kuria pripažino, jog „...žala valstybei padaryta ne kasatorių veiksmais, proteguojant AB „Achemą“, o tuo, kad šis projektas nebuvo įgyvendintas ir Lietuva iki šiol neturi suskystintų dujų terminalo“.
2008 m. rugsėjo 18 d. Gedimino Kirkilo vadovaujama Vyriausybė priėmė nutarimą „Dėl valstybės turto investavimo“, kuriame buvo numatyta steigti uždarąją akcinę bendrovę Gamtinių dujų terminalo statybai. 2009 m. lapkričio 25 d. tuometinis Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir Ūkio ministras Dainius Kreivys Vyriausybės nutarimu bendrovę likvidavo. 2010 m. liepos 21 d. priimtas naujas Vyriausybės nutarimas, kuriuo nutariama steigti kitą bendrovę prie „Klaipėdos naftos“ bei pradėti įgyvendinti naują ir gerokai brangesnį projektą.
2008 m. netikėtai pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl Ūkio ministerijos valdininkų tariamo tarnavimo „Achemai“, buvo nutrauktas Suskystintų gamtinių dujų terminalo statybos projektas ir atnaujintas tik po ketverių metų, kai statybos kainos smarkiai išaugo. Pradėdamos nepagrįstą ikiteisminį tyrimą STT ir Vilniaus apygardos prokuratūra faktiškai sužlugdė valstybės tikslą greitai ir kuo pigiau pastatyti strateginės reikšmės objektą – Suskystintų dujų terminalą.
Aukščiausiasis teismas ne tik išteisino piktnaudžiavimu tarnyba kaltintus buvusius Ūkio ministerijos pareigūnus, bet ir konstatavo, kad tiriant bylą visiškai nebuvo atsižvelgta į strateginius valstybės interesus. Todėl socialdemokratai prašo ištirti ir įvertinti galimą konservatorių padarytą žalą valstybės interesams ir tarnavimą “Gazpromui”.