• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš įvairių skandalų pastaraisiais metais niekaip neišbrendantis buvęs krepšininkas Gintaras Einikis vėl „pasižymėjo“ sumušdamas žmoną. Žinoma, būdamas neblaivus. Toks elgesys tik dar kartą priminė smurto artimoje aplinkoje problemas, kurios kartais primena kovą su vėjo malūnais. Beviltiškai pralaimimą kovą...

REKLAMA
REKLAMA

Dar nuo praėjusių metų įsigaliojo įstatymo pataisos, kurios leidžia iškeldinti smurtaujantį asmenį iš namų. Po šio įstatymo įsigaliojimo, policija pradėjo fiksuoti pranešimus apie smurtą. Kas mėnesį skelbti rezultatai iš tiesų graudūs. Pranešimai apie smurtaujančius vyrus skaičiuojami tūkstančiais. Ir nuo 2012-ųjų jau seniausiai perkopė 10 tūkst. ribą.

REKLAMA

Krepšininko „šou“

Kaip jau rašyta, šiandien G. Einikis turėjo būti apklausiamas Rietavo policijos komisariate. Tačiau žmoną spardęs krepšininkas atsisakė duoti parodymus. Bendrauti su pareigūnais krepšininkas sutiko tik dalyvaujant advokatui.

Fizinio skausmo sukėlimu įtariamam vyrui, kuriam buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis, skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Jam taip pat uždrausta artintis prie namuose gyvenančios žmonos ir mažametės dukros.

REKLAMA
REKLAMA

Balsas.lt primena, kad ne kartą prieš tuometę draugę smurtavęs G. Einikis su ja susituokė tik šį mėnesį. Smurtu pasibaigusio konflikto priežasčių policijos pareigūnai neįvardijo.

Pavyzdžių netrūksta

Tačiau toli gražu ne visada ir ne visi vyrai griebiasi fizinio smurto. Apie tai šių metų pradžioje prabilo Sigrida Bernotienė, kuri kreipėsi į policiją dėl savo vyro, užimančio atsakingas pareigas Lietuvos kariuomenėje, daro psichologinio smurto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris guodėsi, kad ją vyras puola ne kumščiais, o gana rafinuotu ir pastoviai taikomu psichologiniu smurtu, kurį galima būtų prilyginti net sadizmui. S. Bernotienė pasakojo, kad konfliktai su vyru prasidėjo dėl jo sveiku protu nepaaiškinamos neapykantos vyriausiajam iš keturių vaikų.

Vos tik moteris užstodavo savo atžalą, jos vyras visą įniršį nukreipdavo jos atžvilgiu. Moteris nusprendė prabilti, nes jos gyvenimas tiesiog tapo nepakenčiamu. Ar taip nederėtų elgtis visoms moterims, kurios patyria ne tik fizinį, bet ir psichologinį smurtą? Tai klausimas į kurį atsakymas kaip ir aiškus, tačiau...

REKLAMA

Žmonos Violetos sumušimu šių metų kovo mėnesį buvo apkaltintas ir verslininkas Edmundas Štengeris-Mundis. Nukentėjusi moteris policijai pateikė pareiškimą dėl to, kad vyras pakėlė prieš ją ranką ir atėmė vaikus.

V.Štenger yra pasakojusi, kad E.Štengeris-Mundis ne tik ją sumušė, bet ir išsivežė du nepilnamečius poros vaikus. Moteris net nesuabejojo reikia ar nereikia kreiptis į policiją. Vien vaikų netektis ją privertė veikti.

REKLAMA

Nukentėjusi moteris teigė, kad greičiausiai dėl muštynių kaltas Mundžio ūmus būdas. Per šeiminį konfliktą buvo sužalota moters ranka ir nugara. Per vieną televizijos šokių projektą išgarsėjęs E. Štengeris-Mundis nuo platesnių komentarų atsiribojo.

Nukentėjo pareigūnas

Minimos garsios pavardės tik įrodo, kad smurtauti gali bet kas. Verta atkreipti dėmesį, kad didžioji dalis smurto atvejų dažniausiai nepatenka į viešumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visiškai neseniai, šių metų liepos 9 d. naktį Kaišiadorių rajone, Vladikiškių kaime, nukentėjo Kaišiadorių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus patrulis.

Pareigūnui sodinant į tarnybinį automobilį sulaikytą, dėl smurto artimoje aplinkoje, 18-metį A. A., šis aktyviais veiksmais priešinosi, įspyrė pareigūnui keletą kartų į veidą. Šis incidentas tik dar kartą patvirtina, kad įsiūčio apimti asmenys gali elgtis itin neapgalvotai. Ir jiems kartais visiškai nesvarbu, smurtauti prieš moterį ar prieš jį tramdyti atvykusius pareigūnus.

REKLAMA

Psichologai atkreipia dėmesį

Tikėtina, jog Tu patiri smurtą šeimoje, jeigu:

Namuose jautiesi taip, lyg turėtum vaikščioti ant pirštų galų, nes vyras arba partneris, bet kada gali parodyti savo nepasitenkinimą, pyktį ar temperamentą;

Jauti, kad neišgyvensi be savo vyro ar partnerio;

Nebesusitikinėji su draugais ir artimaisiais, nebeužsiimi tave dominančia veikla, nes vyrui tai nepatinka;

REKLAMA

Bijai savo partneriui pasakyti ką jauti ir išreikšti rūpestį dėl tarpusavio santykių;

Dažnai nuolaidžiauji, nes bijai įskaudinti partnerio jausmus, turi poreikį „gelbėti“ jį, kai jis patenka į bėdą;

Jautiesi vienintele, galinti padėti savo vyrui, ir manai, kad pavyks jį pakeisti;

Stengiesi pateisinti netinkamą partnerio elgesį su tavimi, savo ir kitų žmonių akyse;

Nebeišsakai savo nuomonės, jei tik vyras nesutinka su ja;

Nepalieki smurtaujančio savo vyro, nes tiki, kad jis įvykdys savo grasinimus nusižudyti;

Tiki, kad Tavo partnerio pavydas yra meilės Tau išraiška;

Tavo partneris pavydo ar pykčio įsiūtyje Tau spyrė, sudavė, pastūmė ar metė į Tave įvairius daiktus;

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Giliai į širdį priimi nuolat Tave menkinančius, žeminančius vyro žodžius;

Kaltini tik save, jei Tau nepatinka tai, ką jis verčia daryti seksualinių santykių metu;

Laikaisi tradicinių įsitikinimų vyro ir moters vaidmenų atžvilgiu (pvz., vyras priima sprendimus, o moteris turi stengtis jam įtikti);

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų