Policijos pareigūnai, nespėjantys fiksuoti smurto protrūkių, pripažįsta, kad šeimose vyksta neįtikėtini, šiurpą keliantys nusikaltimai.
Jurbarko policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl siužeto, paskelbto internete, kur vaikinas muša merginą.
Policija nustatė vietą, kur vyksta nusikaltimas, bet nieko nesulaikė.
Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis teigė, kad tokio pobūdžio priemonės, kai filmuojama smurto scena, irgi yra veiksminga: „Tik gaila, kad tie, kas filmavo sceną, neiškvietė policijos, o paskelbė viešoje erdvėje.“
Anot komisaro, apie matomą smurtą privalu pranešti pareigūnams: „Šeimose vyksta neįtikėtini dalykai – vyrai muša žmonas, sutuoktinės – vyrus, vaikai – tėvus, pastarieji – vaikus. Bet labiausiai nukenčia moterys. Anksčiau tai niekur nebuvo skelbta, nors policija žinojo, kas vyksta“.
S. Skvernelio teigimu, smurtas artimoje aplinkoje seniai tapo aktualia problema: „Galbūt dabar šie skaičiai yra labai dideli, bet naujas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas yra gera prevencinė priemonė, juk daugelis susilaikys nuo veiksmų žinodami, kad pateks į areštinę, o apie jų poelgį sužinos visuomenė“.
Generalinio komisaro nuomone, vėliau tokių nusikaltimų turėtų sumažėti.
Teritorinių policijos komisariatų pareigūnai šiurpsta nuo matytų vaizdų.
Jeigu anksčiau smurtas šeimose vardintas kaip šeimyniniai konfliktai, tai dabar laikomas kriminaliniu nusikaltimu. „Žinoma, padidėjo krūvis pareigūnams, atliekantiems ikiteisminį tyrimą, bet jie atliekami pagreitintu būdu“.
Teritorinių policijos komisariatų pareigūnai šiurpsta nuo vaizdų, matomų jiems atvykus į įvykio vietą. Paaiškėjo, kad Lietuvoje itin mušami vaikai, senyvo amžiaus žmonės. Tiesa, smurtą prieš juos naudoja jau suaugę vaikai.
Nuo vyrų neatsilieka ir moterys, kurios talžo savo vyrus ne tik namų ruošos įrankiais, bet ir peiliais, kitais po ranka pasitaikiusiais daiktais.
Visagine neblaivi dukra sumušė tėvą, Elektrėnuose neblaivus jaunuolis smūgiais sužalojo patėvį ir įkaite paėmė savo motiną.
Neseniai vilnietė naudojo psichologinį smurtą prieš savo vaikus, neišleisdama jų iš kambario. Vaikų darželio auklėtoja klijavo vaikams burnas, kad jie popiečio miego metu nekalbėtų.
Tai – tik dalis to, kas vyksta visuomenėje.
Anot psichologo Andriaus Kalugino, didelę įtaką daro alkoholis bei netinkamos gyvenimo sąlygos: „Jeigu visi būtų normaliai aprūpinti ir laimingi, tokių dalykų nebūtų. Juk dėl ko kyla konfliktai šeimose ir artimoje aplinkoje? Dėl nepasitenkinimo esama padėtimi. Žmogui pagaliau trūksta kantrybė, o alkoholis prideda „drąsos“.
Pasak A. Kalugino, itin dažnai konfliktai šeimose kyla pastebėjus sutuoktinių neištikimybę, abejingumą, ir, žinoma, pajutus pinigų stygių. Buitiniai konfliktai – dažnesnis svečias nepasiturinčiose šeimose.