Kauno apygardos prokuratūros antrojo baudžiamojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Tomo Staniulio teigimu, šiuo metu pradėti 15 iki teisminių tyrimų, atlikta 20 kratų.
Jauniausiam nusikaltėliui – 16 metų
Pasak jo, tokio narkotikų kiekio užtektų pagaminti bent 10 tūkst. dozių. Visi sandoriai vyko internetinėje erdvėje, pareigūnai nustatė, jog narkotinės medžiagos pateko iš Graikijos, nustatyti 5 įtariamieji. Graikijoje jiems gresia bausmė iki gyvos galvos, Lietuvoje – iki 15 metų.
Nuotoliu dalyvavęs Graikijos pareigūnas Stergios Balakoudis teigė, jog buvo nustatyti 5 įtariamieji, laboratorijoje gaminę sintetinius narkotikus.
Naudodamiesi kurjerių paslaugomis, narkotikus šie asmenys platino ne tik po visą Europoje, bet ir JAV, Australijoje.
Iš nusikaltėlių buvo konfiskuoti 120 tūkst eurų grynaisiais, prabangūs automobiliai. Šiuo metu toliau ieškoma kito jiems priklausančio turto.
Pasak Kauno APVK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos viršininkas Aleksej Gubenko, nuo gegužės mėnesio pradėti tyrimai dėl skirtingų nusikalstamų veikų, atsisiuntimo, prekybos sintetiniais narkotikais.
Nusikaltėlių amžius skirtingas, jauniausiam nusikaltėliui – 16 metų. Tomo Staniulio teigimu, minėtas šešiolikmetis nesugebėjo ne tik pats vartoti narkotikus, bet ir dalinosi informacija apie narkotikus kelis šimtus narių turinčiuose chatuose.
Platintojai aptikti skirtinguose miestuose, Vilniuje, Kaune, Elektrėnuose, Pasvalyje. Jie platino įvairius narkotikus po visą Europą, tarp jų ir kanapes. Pareigūno teigimu, taip pat buvo konfiskuoti 20 tūkst. eurų.
Kauno klinikų skubiosios medicinos klinikos skubiosios medicinos gydytojas Audrys Kukulskis teigė, jog naujosios psichoaktyvios medžiagos imituoja senai žinomų medžiagų poveikį. Vidutiniškai Europoje jų atsiranda po 2 naujas medžiagas, tai medikams sunku atpažinti, kas atsitinka pacientams, o pareigūnams – kontroliuoti situaciją.
„Tarp įprastų sveikatos sutrikimų – sąmonės sutrikimai, traukuliai, insultai“, – sakė gydytojas.
„Tarp įprastų sveikatos sutrikimų – sąmonės sutrikimai, traukuliai, insultai“, – sakė gydytojas.
Pasak gydytojo, itin dažnai susiduriama su naujomis medžiagomis eksperimentuojančiais paaugliais, kurie patiria sudėtingų sveikatos problemų. Sąmonės sutrikimai, traukuliai. Kaip rodo Marijampolės atvejis, narkotikų vartojimas gali baigtis ir mirtimi.
Narkotikų vartojimą skatina aplinkinių apatija
Prokuroras Tomas Staniulis teigė, jog dažnai aplinkiniai nekreipia dėmesio į nepilnamečius, vartojančius narkotines medžiagas. Tokios aplinkybės skatina tolimesnį narkotikų vartojimą.
„Kadangi yra didelė tolerancija narkotikų vartojimui, yra bandoma įtraukti jaunus asmenis. Artimiausia aplinka mato pasekmes, bet tai toleruoja. Paaugliai paliekami likimo valiai.
Mes susiduriame su pasekmėmis, kurios yra sunkios ir neatstatomos. Dėl paauglių elgesio pasikeičia jų tėvų, brolių, seserų gyvenimai, mokytojai kenčia nuo tokio elgesio. Nustačius vieną vaiką, nukentėjusių skaičių reikėtų dauginti iš 10. Jeigu veiktų visos prevencinės priemonės, atvejų skaičius mažėtų. Jei visuomenė būtų sąmoninga, nereikėtų taikyti baudžiamojo kodekso, ikiteisminių tyrimų. Pati visuomenė turi to netoleruoti. Deja 10k tūkst. dozių yra lašas jūroje“, – teigė prokuroras