„Aš į tokius kreipimusis labai skeptiškai žiūriu. Jie primena tuos laikus, kuriuos gal kažkas tai ir mūsų šalyje dar prisimena, kad darbo kolektyvai, telegramos buvo siunčiamos į tuometines valdžios institucijas, kažką tai smerkdavo arba ragindavo kažkokius sprendimus priimti. Visos politinės jėgos turi apsibrėžusios savo vertybines linijas ir mums tai įtakos nedaro“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė S. Skvernelis.
Anot ekspremjero, jo vadovaujama partija po rinkimų negalėtų dirbti kartu su antivakarietiškomis, rusofašistinį naratyvą skleidžiančiomis, antisemitinėmis politinėmis jėgomis, taip pat politikais, kurie abejoja Lietuvos buvimu NATO ar Europos Sąjungoje.
Kaip skelbta anksčiau, daugiau nei 150 įvairių sričių visuomenininkų viešai kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą bei politinių partijų lyderius, ragindami netoleruoti pamatines konstitucines vertybes neigiančių, priesaiką sulaužiusių ir, pasak jų, Lietuvai grėsmę keliančių politikų.
Laišką pasirašiusiųjų teigimu, balsavimas už antisemitinius, žmogaus teises ir europietiškas vertybes paminančius politikus ir politines jėgas yra balsavimas prieš Lietuvos valstybingumą ir už Rusijos įtaką.
ELTA primena, kad balandį Konstitucinis Teismas konstatavo, jog Seimo narys R. Žemaitaitis antisemitiniais pareiškimais sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
Po teismo verdikto, parlamentas turėtų priimti sprendimus dėl R. Žemaitaičio Seimo nario mandato naikinimo – pašalinus jį iš Seimo apkaltos būdu, politikas negalėtų kandidatuoti į renkamas pareigas 10 metų. Visgi, R. Žemaitaitis teigė pats pasitrauksiąs iš Seimo.
Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse – Seimo komisijos, svarsčiusios apkaltos klausimą, manymu, tokiais veiksmais politikas galimai sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
Seimo rinkimai vyks spalio 13 d.