„Apribojimas buvo įvestas su kilniu tikslu, kad sulaukę brandesnio amžiaus žmonės suteiktų galimybes daryti karjerą jaunesniems, tačiau, vertinant dabartinę demografinę situaciją, žmonių, kurie jau turi pakankamą brandą ir patirtį, išlaikymas darbo rinkoje yra labai svarbu, tame tarpe ir valstybės tarnyboje. Todėl manyčiau, kad, ko gero, yra perspektyva“, – pirmadienį žurnalistams sakė S. Skvernelis, vertindamas socialdemokratės Birutės Vėsaitės inicijuotas Valstybės tarnybos įstatymo pataisas.
Siekiant suteikti daugiau galimybių vyresnio amžiaus žmonėms išlikti darbo rinkoje, ji siūlo leisti vyresniems nei 65 metų sulaukusiems valstybės tarnautojams tęsti tarnybą, netaikant privalomos kasmetinės darbo pratęsimo procedūros. Jei Seimas pritartų, priimant į valstybės tarnybą ar norint ją tęsti būtų panaikinta šiuo metu nustatyta maksimali 65 metų amžiaus riba.
Šiuo metu, kaip numato galiojantis įstatymas, į valstybės tarnybą priimami asmenys negali būti vyresni nei 65 metų, išskyrus politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus.
Valstybės tarnautojai automatiškai atleidžiami iš pareigų, kai jiems sukanka 65 metai arba pasibaigia tarnybos pratęsimo terminas. Tarnybos pratęsimas po 65 metų galimas tik ribotam laikotarpiui – ne ilgiau kaip 5 metams.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!