„Daug ką neramina Civilinės saugos įstatymo pataisos, ypač ta dalis, kas susiję su kainų reguliavimu. Mieli kolegos, mes kalbame apie tikrai nestandartinę situaciją, pačiame įstatyme sudėti saugikliai – turi būti paskelbta valstybės mastu ekstremali situacija arba nepaprastoji padėtis. Tai turi būti atlikta derinant su vartotojų teises ginančiomis institucijomis, Konkurencijos taryba.
Bet mes turime turėti ne vėzdą, o įrankį [kainas] sureaguoti tais atvejais, kada iš tikrųjų atsiranda noras pasipelnyti tokioje krizėje iš žmonių baimių, interesų ir lūkesčių. Mes kalbame pirmiausiai apie apsaugos priemones ir dezinfekcinį skystį“, – Seime antradienį kalbėjo S. Skvernelis.
Jis taip pat akcentavo Baudžiamojo kodekso pataisas, numatančias griežtesnę atsakomybę asmenims, kurie nesilaikė saviizoliacijos ir dėl to užsifiksuotas viruso plitimas.
„Pagrindinė mūsų sėkmė bus, jeigu bus atsakinga visuomenė, suprantanti, kad didžiausias pavojus yra viruso dalinimasis mūsų visuomenėje. Bet yra žmonių, kurie, deja, to nesupranta ir nesupras. Todėl sankcijos turi būti adekvačios. Kalbame apie tuos atvejus, kai dėl vieno neatsakingo asmens, kuris žino, kad serga, yra užkrečiama pakankamai didelė mūsų populiacijos dalis. Sąmoningai, pabrėžiu“, – sakė S. Skvernelis.
Portalas tv3.lt primena, kad antradienį Seimas turi galutinai apsispręsti, ar leisti Vyriausybei reguliuoti būtiniausių prekių paslaugų kainas karantino laikotarpiu. Taip pat Seimas spręs, ar pritarti pataisoms, kurios numato, kad asmenys, kurie nepaisydami saviizoliacijos išplatino susirgimą, būtų baudžiami ne trejais, o penkeriais metais nelaisvės.