Tokias galimybes S. Skvernelis sako aptaręs dar penktadienį kalbėdamas su Baltijos valstybių premjerais.
„Ieškome būdų, kad tarpininkavimo institutas pradėtų veikti. Ir šiandien daromi žingsniai, galbūt kažkokių naujienų turėsime. Galbūt vienas iš variantų yra užmegzti tam tikrą kontaktą su Vyriausybe. Eina kalba ar tai užsienio reikalų ministrų lygmenyje, arba ministrų pirmininkų lygmenyje“, – žurnalistams ketvirtadienį Vilniuje teigė premjeras.
„Be abejo“, – pridūrė premjeras, paklaustas, ar bandoma derėtis dėl susitikimo Minske.
Jis taip pat pranešė situaciją ketvirtadienį Vyriausybėje aptaręs su Baltarusijos opozicijos kandidate Sviatlana Cichanouskaja.
Į Vilnių po rinkimų pasitraukusi S. Cichanouskaja, pasak jo, jaučiasi saugi ir svarsto galimybes grįžti į Baltarusiją, nori naujų demokratinių rinkimų.
„Aptarėme daugybę klausimų – nuo buitinių iki to, kas vyksta Baltarusijoje, kokie galimi sprendimai, kokie yra planai, perspektyvos (...). Svarbiausia, kad žmogus, kuris iš esmės atitinka faktinio valstybės lyderio statusą, kuris pasirinko laikiną buvimą Lietuvoje, kad būtų užtikrintos visos sąlygos tiek darbui, tiek gyvenimui. Tikrai žinau, kad yra ryžtas atsiradus galimybėms (...), matyti, kad ji tikrai nori ir veržiasi grįžti į Baltarusiją“, – teigė S. Skvernelis.
Baltarusijos valdžiai paskelbus, kad Aliaksandras Lukašenka per prezidento rinkimus surinko 80 proc. balsų ir buvo perrinktas dar vienai kadencijai, šalyje kilo ir iki šiol tęsiasi tūkstantiniai protestai, malšinami smurtu.
Skelbiama apie mažiausiai tris žuvusiuosius, sulaikyta apie 7 tūkst. žmonių, sulaikytieji praneša apie kankinimus sulaikymo įstaigose.
Europos Sąjungos valstybių lyderiai teigia, kad po rinkimų nė vienam nepavyko užmegzti kontakto su A. Lukašenka.