Jis tvirtino keliantis tokią sąlyga būsimajai valdančiajai daugumai Seime, kurioje gali atsirasti „Nemuno aušra“ – jos lyderis Remigijus Žemaitaitis yra teisiamas dėl pasisakymų apie žydus.
„Visi teisėsaugos ir generalinės prokurorės kreipimaisi Seime dėl nesvarbu, kokiai partijai priklausančių žmonių leidimo patraukti teisinėn atsakomybėn, turėtų būti priimti (šiandien statutas leidžia) savanoriškai atsisakant imuniteto, kad tas procesas Seime nebūtų politizuojamas ir daromos kažkokios sąlygos“, – žurnalistams Seime penktadienį sakė S. Skvernelis.
„Tai besąlygiškas reikalavimas“, – pridūrė jis.
Teismas šiuo metu nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje R. Žemaitaitis kaltinamas viešu tyčiojimusi, žmonių grupės niekinimu ir neapykantos skatinimu prieš žydų tautybės žmones.
Prisiekus naujajam Seimui teisėsauga turėtų kreiptis į parlamentą dėl politiko neliečiamybės naikinimo
Konstitucinis Teismas dėl R. Žemaitaičio pasisakymų politiką yra pripažinęs sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją.
Po šio sprendimo R. Žemaitaitis atsisakė Seimo nario mandato, kad galėtų kandidatuoti į prezidentus ir Seimo narius.
Politikas kaltinimus antisemitizmu atmeta ir sako savo įrašuose socialiniuose tinkluose kritikavęs Izraelį, o ne reiškęs neapykantą žydų tautai.
Pagal Konstituciją, Seimo narys negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyta jo laisvė be parlamento sutikimo.
Kad parlamentaro neliečiamybė būtų panaikinta, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip pusė visų Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 71, tačiau parlamentas šiemet yra priėmęs pataisas, supaprastinančias imuniteto naikinimo tvarką, jeigu su tuo sutinka pats teisėsaugos akiratyje atsidūręs politikas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!