• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV prezidentui Donaldui Trumpui prakalbus apie jėga iš Ukrainos atimto Krymo pripažinimą Rusijai, Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad formuojamas labai pavojingas precedentas.

JAV prezidentui Donaldui Trumpui prakalbus apie jėga iš Ukrainos atimto Krymo pripažinimą Rusijai, Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad formuojamas labai pavojingas precedentas.

REKLAMA

Politiko teigimu, toks tarptautinį rezonansą sukėlęs Vašingtono ketinimas gali būti regioninių konfliktų priežastis. 

„Taip negali būti. Tai labai, labai pavojingas momentas, kuris gali sukelti daugybę regioninių konfliktų“, – žurnalistams šeštadienį sakė S. Skvernelis. 

„Pasaulio tvarka, kuri buvo nustatyta po Antrojo pasaulinio karo ir įtvirtintas sienų neliečiamumo principas – dabar atsiranda precedentas, kad jis bus sulaužytas. Tada gali būti reiškiamos įvairiausios teritorinės pretenzijos Europoje.

Turbūt nėra nė vienos valstybės, kuri su savo kaimyne neturėtų kokio nors buvusio konflikto dėl teritorijų. Nuo Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Latvijos ar Estijos... Precedentas būtų labai blogas. Dar daugiau – precedentas būtų patvirtintas jėgos argumentu“, – teigė parlamento vadovas. 

„Per plauką nuo susitarimo“

Penktadienį D. Trumpas pareiškė, kad tarpusavyje kariaujančios Rusija ir Ukraina yra „per plauką nuo susitarimo“. Visgi JAV lyderystė organizuojant derybas tarp Ukrainos ir karą sukėlusios Rusijos kelia daug klausimų ir nerimo. Rezonansą ir šoką ypač tarp Europos Sąjungos šalių sukėlė D. Trumpo svarstymai pripažinti dar 2014 m. užgrobtą Krymą Rusijai.

Antradienį leidinys „Financial Times“ paskelbė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė sustabdyti Rusijos invaziją į Ukrainą dabartinėje fronto linijoje. Mainais Kremlius reikalauja patenkinti kitas sąlygas, pavyzdžiui, pripažinti jos suverenitetą 2014 m. aneksuotame Krymo pusiasalyje, o taip pat – neleisti Ukrainai įstoti į NATO.

REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu JAV kaip galimo taikos plano dalį pasiūlė panaikinti kai kurias sankcijas Rusijai ir oficialiai pripažinti jos kontrolę Kryme.

D. Trumpas kiek anksčiau pareiškė, kad Ukraina „prarado“ Krymą „prieš daugelį metų“, o Kyjivas 2014-aisiais nekovojo dėl šio pusiasalio. D. Trumpas taip pat neseniai sukritikavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pareiškimą, kad Ukraina niekada teisiškai nepripažins Rusijos įvykdytos Krymo okupacijos, pavadindamas jį „labai žalingu taikos deryboms“.

Rusija aneksavo Krymą po proeuropietiškos revoliucijos Kyjive ir rėmė promaskvietiškus sukilėlius Ukrainos rytuose.

REKLAMA
Tu maušelį pradėk galvok apie savo reikalus,kad tie konfliktai nekiltų pas mus pačius....
būk policininku, pagal pašaukimą
būk policininku, pagal pašaukimą
Eik n...kum, durneli, ką pasakysui apie Jugoslaviją, apie Kosovą, apie Palestiną, apie Siriją ir t..t..? Žmonės, na negalima durnių rinkti į valdžią, nes jie tik vapa jiems į dantis įdėtą paruoštą tekstą..
pavojingas precedentas kgb sarasu nera kas cia dabar pataikavimas Russijai?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų