• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę Valstybės kontrolės auditoriai atskleidė skandalingą faktą. Pasirodo, Finansų ministerija Vyriausybės vertybinius popierius (VVP) platindavo paslapčia pasirinktiems užsienio bankams, jiems mokėdama net iki 12 procentų metinių palūkanų. Šios savaitės žmogus – finansų ministrė Ingrida Šimonytė, net Seimo narių apklausiama taip ir neišdavusi paslapties, kas, kiek ir – svarbiausia – kodėl pralobo.

REKLAMA
REKLAMA

Teisinėje valstybėje skandalas pasibaigtų ikiteisminiu tyrimu, tuo tarpu Lietuvoje patikima pasiteisinimais. „ Jūs turbūt manote, kad bankai 2009 metų I pusmetį labai norėjo investuoti į Lietuvos Vyriausybės vertybinius popierius? Labai klystate. Dauguma skolintojų nėra bankai, o tik bankų klientai – bankai tarpininkaudavo (klientui) sandoriuose dėl finansų rinkų padėties netrokšdami būti Vyriausybės skolintojais patys“,– sakė ministrė.

REKLAMA

Finansų analitikas profesorius Rimantas Rudzkis „Respublikai“ atskleidė, kad sąlygiškas darbuotojų skaičius Lietuvoje, be individualių įmonių ar ūkininkų, jau nesiekia ir 900 tūkst. žmonių. Kadangi apie 300 tūkst. iš jų dirba viešajame sektoriuje ir atlyginimus gauna iš valstybės, viską uždirba tik apie 600 tūkst. žmonių, dar palaikančių verslo kvėpavimą.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu politinės partijos jau griežia dantį, kad ir kitąmet dotacijos iš valstybės joms liks tokios pat. Nedidės, o sudarys „tik“ 5 mln. 498 tūkst. litų, t.y. tiek, kiek iš mokesčių mokėtojų kišenės skirta ir šiems metams.

Šiemet daugiausia žmonių uždirbtų pinigų gavo valdančioji partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Už jos lyderio premjero Andriaus Kubiliaus laimėjimus jai atseikėta daugiau kaip 1,3 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Statistikos departamentas paneigė premjero A.Kubiliaus džiūgavimus, kad Lietuva išsikapsto iš sunkmečio. Oficialiais duomenimis, pernai jau kas penktas lietuvis (20,6 proc.) gyveno ties skurdo riba. Skurstančiųjų Lietuvoje tapo 0,6 proc. daugiau nei metais anksčiau.

„Dabar vyksta jau ne euforinė emigracija, kokia buvo prieš dešimtmetį, kai daugelis važiavo tiesiog pamatyti Europos. Šiandien lietuviai emigruoja priverstinai. Nenorėčiau kaltinti vien tik premjero. Dėl šiandienės Lietuvos situacijos esame kalti mes visi.

Kodėl valstybės elitas tik plaukia pasroviui, bet nė nepradeda diskutuoti apie galimus teisingus veiksmus. Visi kol kas tik sėdi subedę nosis į biudžeto deficitą, ir tuo visos „diskusijos“ baigiasi. Jei taip plauksime toliau, pasieksime slenkstį, už kurio bus dar vienas krioklys“,– sako Povilas Gylys, ekonomistas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų