Nuo šiol viršsutartinės sveikatos priežiūros paslaugos, įskaitant ir visas medicininės reabilitacijos paslaugas, esant finansinių galimybių, galės būti apmokėtos ir pasibaigus kiekvienam kalendorinių metų ketvirčiui, o ne tik kartą per pusmetį, kaip buvo anksčiau.
Viliamasi, kad tai suteiks daugiau finansinio saugumo sveikatos priežiūros įstaigoms, o pacientams – greitesnę prieigą prie svarbių paslaugų.
Svarbus pokytis – galimybė viršsutartines paslaugas apmokėti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) rezervo lėšų, kai nepakanka įprastai naudojamų ligonių kasų nepaskirstytų lėšų. Tai leis apmokėti daugiau gydymo įstaigų suteiktų viršsutartinių paslaugų.
„Mūsų tikslas yra, kad kiekviena pacientui teikiama paslauga būtų apmokama laiku ir skaidriai, o Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos būtų naudojamos optimaliai ir atsakingai. Patobulintas viršsutartinių paslaugų apmokėjimo modelis leis operatyviau reaguoti į sutartimis su gydymo įstaigomis apibrėžtų paslaugų nuokrypį bei efektyviai panaudoti sveikatos priežiūros sistemai skirtas lėšas“, – sako Valstybinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoja Tatjana Golubajeva.
Kokios paslaugos apmokamos prioriteto tvarka?
Kaip ir anksčiau, apmokėti paslaugas, kurių suteikta daugiau, nei numatyta įstaigų sutartyse su ligonių kasomis, galima bus tik atsižvelgiant į finansines galimybes. Net ir panaudojus rezervo lėšas, visų viršsutartinių paslaugų apmokėjimas nėra garantuojamas, todėl išlieka apmokėjimo prioritetai. Viršsutartinės paslaugos tiek pasibaigus kiekvienam kalendorinių metų ketvirčiui, tiek pasibaigus kalendoriniams metams, bus apmokamos tokia prioriteto tvarka:
- prioritetinės gydytojų specialistų konsultacijos, t. y. vaikų ir suaugusiųjų kardiologo, neurologo, endokrinologo, hematologo, onkologo radioterapeuto ir onkologo chemoterapeuto konsultacijos;
- kitų gydytojų specialistų išplėstinės ir išsamaus ištyrimo konsultacijos, skubiosios medicinos pagalbos, dienos stacionaro, stebėjimo, dienos chirurgijos ir ambulatorinės chirurgijos paslaugos, slaugos ir stacionarinės paliatyviosios pagalbos paslaugos;
- kitos gydytojų specialistų konsultacijos.
Taip pat kas ketvirtį esant finansinių galimybių pirmiausia bus apmokamos prioritetinės stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugos, tuomet ambulatorinės, psichosocialinės, pradinės ambulatorinės ir kitos stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!