Iš Pelėdnagių miestelio buvo gautas pranešimas, kad šuo užpuolė mažametį vaiką. Atvykę medikai mergaitei nedelsiant suteikė pirmąją medicinos pagalbą ir išgabeno į Kauno klinikas. Klinikose mergaitei diagnozuotos kastinės žaizdos. Taip pat mergaitė patyrė didžiulį šoką.
Svetimas šuo
Mergaitę šuo užpuolė jos namuose. Tai jos tėvų pusseserės šuo, kurį moteris atsivedė ateidama į svečius. Suaugusieji tik svarsto, dėl ko įvyko nelaimė, neatmetama, kad mergaitė norėjo su šunimi pažaisti, tačiau šuo to nesuprato. Dėl įvykio Kėdainių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Visai neseniai panašaus atvejo būta ir Kėdainių mieste. Tuomet Sodų gatvėje, nuosavo namo kieme, mišrūnas apkandžiojo mažametę, kuri dėl kastinių žaizdų kakle ir smakre buvo pristatyta į ligoninę. Suteikus medicininę pagalbą mergaitė buvo gydoma ambulatoriškai.
Žmogaus klaida
Kėdainiuose ne kartą buvęs ir pasirodymus su dresuotu šunimi rengęs kinologas Artūras Zaleckas pastebi, kad šuns puolimas yra žmogaus klaida.
Paklaustas, kaip elgtis, jei vis dėlto šuo užpuola, kinologas teigia, kad yra visokių būdų, bet jie nebūtinai visada padės. Svarbiausia bėgant nesustoti ir stovint nepradėti bėgti.
Nors populiari nuomonė, kad sustojusio žmogaus šuo nepuls, tačiau tai nėra tiesa. Atvirkščiai – šis veiksmas gali paskatinti šunį tapti bailiai įtariu ir išprovokuoti puolimą.
„Net ir nenorėdamas šuo gali nuskriausti vaiką, nes jis nesupranta, kad tai vaikas. Gyvūnas gali grybštelėti jį dantimis, pastumti, užgauti. Nereikia palikti šuns ir vaiko vienų, tada nereikės skirti bausmių ir rėkti, koks šuo kvailas. Žinoma, aš nesakau, kad šeimoje, kurioje yra vaikas, negali būti šuns. Gyvūną laikyti tikrai galima“, – tvirtina Muitinės mokymo centro mokymo bei metodikos skyriaus vyr. inspektorius A. Zaleckas.
Taip pat reikia mokyti vaikus neglostyti svetimų šunų gatvėje, nesvarbu, kad jų šeimininkai tvirtina, jog augintinis nepiktas ir paklusnus.
Straipsnio autorius – Dmitrijus Kuprijanovas.