Į V. Tomaševskio ir B. Bekierio susitikimą atkreipė dėmesį visuomenininkas Andrius Tapinas. Jis pasidalino B. Bekierio šeštadienį feisbuke paskelbta nuotrauka, kurioje jis užfiksuotas Vilniuje spaudžiantis ranką LLRA-KŠS primininkui.
Po nuotrauka A. Dugino bendražygis rašė: „Su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovu ir Lenkų sąjungos pirmininku, Europos Parlamento nariu Valdemaru Tomaševskiu. Kova už lenkų švietimą tęsiasi, Lietuvos Respublikos valdžia pažeidinėja savo sutartinius įsipareigojimus, uždaro lenkiškas mokyklas, gąsdina mokytojus. Valdemaras Tomaševskis skelbia atkaklią ir principingą kovą už Lietuvos lenkų teises“.
Visuomenininkas pasidalino ir dar keliomis B. Bekierio nuotraukomis. Vienoje jų jis pozuoja Rusijos Dūmoje.
A. Tapino teigimu, šios nuotraukos labai daug pasakančios.
„Kas iš mūsų atsakingų struktūrų galėtų paaiškinti, kaip tokie žmonės yra įleidžiami į Lietuvą, ar kas nors stebi, ką jie čia veikia ir su kuo susitikinėja, ar pas mus atviri vartai – važiuokit, kas norit, darykit, ką norit“, – kėlė klausimus A. Tapinas.
Tomaševskis problemos nemato: sako, kad nepažįsta jo
Naujienų portalui tv3.lt V. Tomaševskis teigia B. Bekierio nepažįstantis. Esą šeštadienį vykusiame ansamblio „Wilenka“ koncerte, dalyvavo daug žmonių, o tarp jų buvo ir žurnalistais prisistačiusių asmenų.
Tiesa, jis patikino nė su vienu, paprašiusiu pakalbėti jo interviu, nesusipažinęs ir darbo pažymėjimų neprašęs.
„[Koncerte] susirinko 500 žmonių, dalyvavo 160 atlikėjų. Ir čia dalyvavo daug žmonių iš užsienio – Lenkijos, JAV, Norvegijos, taip pat ir tie, kurie turėjo kameras ir norėjo interviu paimti. Tai šiame koncerte aš tris interviu turėjau“, – nurodo V. Tomaševskis.
Tačiau B. Bekierio jis teigia nepažinojęs ir apie jį negirdėjęs: „Tai vienas pokalbis buvo su šiuo minėtu ponu. <…> Prisistatė esantis iš portalo. Turėjo kamerą, pasikalbėjome apie 10 minučių. O po to paprašė nuotraukos“.
Pasiteiravus, kokiomis temomis jis kalbėjo su prorusišku veikėju, LLRA-KŠA pirmininkas atsakė, kad buvo paliesti probleminiai lenkų švietimo Lietuvoje klausimai.
„Tokioje situacijoje mes kalbėsime su visais žiniasklaidos atstovais“, – tvirtino jis.
Užsiminus, kad ekspertai B. Bekierį įvardija kaip žmogų, keliantį grėsmę Lietuvos saugumui ir paklausus, ar su šia informacija V. Tomaševskis yra susipažinęs, LLRA-KŠA pirmininkas tvirtino, kad neva „čia kažkokie juokai“.
„Aš esu laisvas žmogus. Susitikinėsiu su žmonėmis, jeigu jie legaliai įvažiavo į mūsų šalį. Kelsiu lenkų tautinės mažumos diskriminacines problemas visuose lygiuose. Ir neprašysiu [žurnalistų] pažymėjimų.
Čia užduotis komentatoriams, kurie turi etatus saugume ir nieko nedaro. Tegul jie savo darbą atlieka. Aš esu laisvas žmogus ir neturiu aiškintis, su kuo aš kalbėjau ar nekalbėjau. Juo labiau, koncerte“, – naujienų portalui tv3.lt sakė V. Tomaševskis.
Laurinavičius: daug pagrindo manyti, kad Bekieris kelia grėsmę Lietuvai
Politologas Marius Laurinavičius savo feisbuko paskyroje pasidalino detalesne informacija apie B. Bekierį ir jo vadovaujamą nacionalbolševikų organizaciją „Falanga“.
Jis pabrėžė, kad „Falanga“ turi tiesioginį ryšį su Rusijos „remtu bei per tarpininkus organizuotu teroro aktu“.
„O viską geriausiai atskleidžia nuotrauka, kuria dalinuosi. Joje Bartoszas Bekieris yra nufotografuotas (dalyvauja bendrame „Lenkijos-Rusijos draugystės“ renginyje) ne vien su dviem visiškai aiškiais ir seniai demaskuotais tiesioginiais ruSSijos agentais – taip pat lenku M.Piskorskiu (šis „Zmiana“ atstovas buvo net įkalintas Lenkijoje už šnipinėjimą ruSSijos ir Kinijos naudai), vokiečiu M. Ochsenreiteriu (2021 metų rugpjūtį neva mirė Maskvoje, kur buvo globojamas Kremliaus, besislapstantis nuo kaltinimų organizavus minėtąjį teroro aktą), bet ir su TIESIOGINIU MINĖTOJO TERORO AKTO ORGANIZATORIUMI, „Zmiana“ nariu M.Prokopowicziumi (2020 metų kovą už tai nuteistas 3 metų kalėjimo bausme).
Istorija, kurią verta prisiminti, yra tokia: 2018 metų vasario 4 d. buvo įvykdytas teroro aktas prieš Vengrų kultūros centrą Užgorode, Ukrainoje. Teisėsauga išsiaiškino, kad jį įvykdė du lenkai „Falanga“ nariai. Tiesioginis organizatorius buvo jau minėtas M.Prokopowiczius, o jam (paties M.Prokopowicziaus liudijimu) nurodymus davė taip pat minėtas M.Ochsenreiteris.
Įtariama, kad M. Ochsenreiteris, kuris, kaip minėta buvo demaskuotas, kaip ruSSijos agentas, vykdė FSB nurodymus (taip įtaria pačios Lenkijos teisėsauga).
Štai tokią istoriją apie V. Tomaševskio draugelį B. Bekierį ir jo artimą aplinką, mano įsitikinimu, tiesiog būtina žinoti šiame kontekste“, – rašė M. Laurinavičius.
Todėl A. Tapino klausimas, ar į Lietuvą turėtų būti įleidžiami tokie veikėjai kaip B. Bekieris, politologo įsitikinimu, yra visiškai pagrįstas.
„Nors B.Bekieris ir yra ES narės Lenkijos pilietis, mano vertinimu, pagrindo manyti, kad jis kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui – daugiau negu pakanka“, – tvirtino jis.