„Padėkite, nežinau, kur esu, ką tik operavo ir paleido“, – sunkiai rinkdamas žodžius ir vis liesdamas kraujais pasruvusį veidą kalbėjo vyras – tokį vaizdą pamatė vilnietė vėlai vakare vienoje sostinės sankryžų.
„Sutrikęs ir visiškai nesiorientuojantis maždaug 35 metų vyras mus pasitiko ką tik grįžusius po kelionės šalia Žalgirio klinikos esančioje Žalgirio ir Giedraičių gatvių sankryžoje Vilniaus Šnipiškių mikrorajone. Buvo jau beveik antra valanda nakties, tad ant mūsų pečių užrito žmogiška pareiga padėti ir išaiškinti, kodėl šiam vyrui, ant kurio sutinusio žando matėsi kumščio dydžio gumbas ir daugybė siūlių, neatsirado vietos Žalgirio klinikoje. Būtent ten vyrui buvo atlikta procedūra ir jis iš jos paleistas net be elementariausio pleistro ant žaizdos. Apsvaigęs vyras tiesiog klaidžioje gatve ir prašė jam padėti grįžti pas mamą“, – situaciją Balsas.lt atsiųstame laiške dėstė mergina.
Taksistai padėti neskubėjo
Pasak merginos, vyras prašė iškviesti taksi, tikino, kad mama sumokės, bet vis negalėjo prisiminti namų adreso. „Nieko kito nebeliko, tik skambinti žinomais taksi numeriais. Iš aplinkoje nesiorientuojančio vyro adresą išgauti buvo sunku, o kruviną telefoną, kurį jis glaudė prie žaizdos, imti buvo nejauku. Pirmas iškviestas taksi, vos tik mus pamatęs, pravažiavo nesustojęs. Antras taksistas sustojo, ilgai į mus žiūrėjo, tačiau išsigandusios vyro akys bylojo, kad nieko gera nebus“, – pasakojo liudininkė.
„Ai, važiuoju, jis kruvinas, dar apsivems, sukruvins man mašiną, o man naktį dar klientus reiks vežioti, niekas nenorės pas mane lipti“, – paaiškino taksistas ir nuvažiavo. Paskambinus trumpuoju pagalbos numeriu 112 operatorė tik stebėjosi, kad taip būti negali ir vyras po procedūros negalėjo būti paleistas namo, o bent jau 24 val. paliktas stebėti pačioje Žalgirio klinikoje. Operatorė sakė daugiau niekuo padėti negalinti, nes naktis, neva, labai sunki mieste ir policijos ekipažai bei visos greitosios mašinos ir taip nespėja vykti į iškvietimus. Ji sakė „eiti“ į pačią ligoninę ir aiškintis. Turiu pasakyti, kad situacija nebuvo maloni, vyras buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir procedūros metu suleistų nuskausminamųjų vaistų, kuriuos jam leido ligoninėje“, – kalbėjo mergina.
Anot pašnekovės, vienoje rankoje spausdamas „Maxima“ maišelį su daiktais, kitoje – kruviną mobilų vyras vis klausė, kur esantis ir vis pasakojo, kaip jam liepė susipakuoti ir išeiti iš ligoninės. Galiausiai mergina ir kartu buvęs jo draugas įsodino nelaimėlį į taksi, sumokėjo vairuotojui, kad šis pristatytų jį į namus.
Specialistai: girtumas ne priežastis laikyti ligoninėje
Naujienų portalas „Balsas.lt“ susisiekė su minėta Žalgirio klinika ir pasiteiravo, kodėl sunkiai aplinkoje besiorientuojantis pacientas buvo išprašytas į gatvę bei kokios kitos įvykio aplinkybės, bet atsakymų į šios klausimus gauti nepavyko, nes medikų teigimu, jokios informacijos apie minėtą įvykį šie suteikti negali, mat saugo paciento privatumą.
Paskambinus į pacientų teises saugančią Valstybinių medicininio audito inspekciją, direktoriaus pavaduotoja Jolanta Strazdienė, paprašyta pakomentuoti situaciją, sakė: „Sunku ką nors komentuoti, nes neaišku, kokia procedūra buvo atlikta pacientui, kokia diagnozė. Taip pat kyla klausimas, nuo ko asmuo buvo apsvaigęs. Būtina įvertinti visas įvykio aplinkybes. Paciento neblaivumas nėra priežastis jį gydyti stacionare, o būtinoji pagalba teikiama pagal būtinosios pagalbos teikimo indikacijas.“
Specialistė patarė pačiam vyrui ar jo artimiesiems kreiptis į Žalgirio kliniką ir pateikti skundą, o gavus įstaigos atsakymą, jei yra poreikis, kreiptis į Valstybinio medicinos audito inspekciją ir tuomet bus atliktas išsamus tyrimas.
Skundo nukentėjusysis dar nepateikė
Pašnekovės teigimu, daugeliu atveju nukentėjusieji ir artimieji linkę sutirštinti spalvas ar pateikti tik dalį informacijos, tad būtina objektyviai išsiaiškinti situaciją.
Naujienų portalui „Balsas.lt“ pavyko susisiekti ir su pačiu nukentėjusiuoju Aleksandru Storeženko. Vyras pasakojo, kad paskutinis dalykas, kurį pamena, buvo tai, kad jį, laukiantį autobuso, kažkas užpuolė ir sumušė. „Daugiau nieko nepamenu. Pamenu tik tą momentą, kai naktį mane du žmonės įsodino į taksi.“ Vyras neslėpė, kad tą vakarą buvo vartojęs alkoholio.
Aiškindamasis įvykio aplinkybes, naujienų portalas „Balsas.lt“ susisiekė su policijos pareigūnais. Vilniaus rajono policijos komisariato atstovė Loreta Kairienė teigė, kad buvo gautas pranešimas apie muštynes ir policijos ekipažas po penkių minučių buvo įvykio vietoje. Pasak pareigūnės, nukentėjusysis kitą dieną kreipėsi telefonu ir domėjosi, ką turėtų daryti dėl dingusių dokumentų ir kitų daiktų. Policijos pareigūnai jam rekomendavo atvykti į komisariatą ir parašyti pareiškimą dėl minėtų įvykių, bet iki šiol jokio pareiškimo iš minėto asmens nesulaukė.