• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neseniai į naujienų portalo Balsas.lt redakciją kreipėsi skaitytojas iš Šiaulių, kurio papasakota istorija apie tai, kaip šiam apsilankius kino centre pardavėjas atsisakė parduoti bilietą, sukėlė įtarimų dėl galimos diskriminacijos dėl negalios.

REKLAMA
REKLAMA

Kasininkas atsisakė parduoti bilietą?

„Aš esu Erikas, gyvenu Šiauliuose, turiu judėjimo negalia – judu vežimėliu. Nusprendžiau Jums parašyti laišką, nes praėjusį savaitgalį (penktadienį, kovo 9 d.) susidūriau su labai nemalonia situacija. Penktadienio vakarą norėjau praleisti kino teatre žiūrėdamas kino filmą. Nukeliavau į kino teatrą „Forum cinemas“, esantį Šiaulių „Akropolyje“. Privažiavau prie kasos įsigyti bilieto į kino seansą, tačiau man buvo pasakyta, kad liko tik du bilietai ir man bilieto neparduos. Paklausus, kodėl neparduodamas man bilietas, nieko nepaaiškinęs kasininkas dar kartą atšovė, kad neparduosiąs man bilieto“, – laiške rašė skaitytojas.

REKLAMA

Skaitytojas teigė raštu kreipęsis į kino teatro administraciją: „Parašęs laišką kino teatro administracijai, gavau atsakymą, kad buvo susisiekta su Šiaulių mieste esančiu kino teatro padaliniu ir padalinio atstovai pasakė, ne tik klaidingą dieną, kada tai įvyko, bet ir tvirtino, jog man buvo siūlomas bilietas į neįgaliųjų vietą, nors, kaip ir sakiau, bilietas man nebuvo parduotas ir juo labiau niekas man nesiūlė jokio bilieto.“

REKLAMA
REKLAMA

„Kaip būtų galima suprasti tokį kasininko elgesį? Aš tai supratau, kaip nenorą parduoti bilietą, nes aš, nupirkęs bilietą, nupirksiu vietą, kurią gali užimti sveikas žmogus. O gal tai nauja kino teatrų vykdoma „atranka“ – kas gali patekti į kino sales, o kas ne? Ar tai vadinama lygiomis teisėmis? Ar tai nėra žmogaus diskriminacija? Tikrai esu šokiruotas, kokių pažiūrų šalyje mes gyvename. O gal, jų nuomone, neįgalieji turi kaip sovietiniais laikais sėdėti namuose ir „netrikdyti“ įprasto piliečių gyvenimo savo pasirodymu viešumoje?“, – laiške piktinosi skaitytojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kino teatro atstovas: kalta bilietų pardavimo sistema

Naujienų portalas Balsas.lt susisiekė su „Forum Cinemas“ rinkodaros vadovu Dainiumi Beržiniu, kuris patikino, kad apie situaciją Šiauliuose yra žinoma ir bandoma išsiaiškinti, kodėl kilo toks nesusipratimas. „Apie šį incidentą sužinojome vakar ir šiandien aiškinamės situaciją, kalbėsimės su kino teatro darbuotojais bei tą dieną dirbusiu kasininku. Kol nežinome visų aplinkybių, nenorime daryti išvadų. Su kino teatro lankytoju, kuris teigia, kad jam neparduotas bilietas, bendraujame socialiniame tinklalapyje „Facebook“, – teigė pašnekovas ir pridūrė, kad siekiama kuo operatyviau išsiaiškinti, kas iš tiesų nutiko.

REKLAMA

Pašnekovo teigimu, „apmaudžiausia tai, kad toks incidentas įvyko, nors kino centras skiria didelį dėmesį neįgaliesiems, mat visose „Forum Cinemas“ kino teatrų salėse yra skirtos ne tik vietos neįgaliesiems, bet ir kasų, barų ir ypač kontrolės apsaugos darbuotojų pareigybinėse instrukcijose ir net kasų kainoraščiuose yra įrašai – „Neįgaliuosius palydime iki jų vietų salėje“.

REKLAMA

Socialiniame tinklalapyje „Facebook“ nesunkiai galima surasti kino teatro administracijos ir teatro lankytojo susirašinėjimą.

Po kelių valandų paaiškėjo, kad pardavėjas negalėjo parduoti bilieto dėl tuo metu „pakibusios“ pardavimo sistemos, tačiau jis turėjo klientą įleisti į salę, o bilietą išspausdinti vėliau. Kasininkui skirta drausminė nuobauda, o kiti darbuotojai dar kartą supažindinti su tuo, kaip privalo elgtis tokiose situacijose. Kino teatro administracija laišku atsiprašė jaunuolio ir dovanojo jam bilietų į kiną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Diskriminacija dėl negalios negalima

Tuo atveju, jei paaiškėtų, kad bilietą atsisakyta parduoti dėl asmens neįgalumo ar kitų su negalia susijusių priežasčių, būtų pažeistas Lygių galimybių įstatymas.

Lietuvoje veikiantis Lygių galimybių įstatymas, užtikrinama, kad būtų įgyvendintos Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintos žmonių lygios teisės, uždraudžiantis bet kokią tiesioginę ar netiesioginę diskriminaciją dėl amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, rasės ar etninės priklausomybės, religijos ar įsitikinimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų