„Vasarą toks pokalbis yra įvykęs“, – „Žinių radijui“ antradienį teigė A. Skaisgirytė.
Kada galėtų įvykti kitas G. Landsbergio ir G. Nausėdos susitikimas, prezidento patarėja kol kas pasakyti negali.
„Ir prezidentas, ir ministras susitinka ir susitinka reguliariai. Manau, kad toks susitikimas anksčiau ar vėliau įvyks“, – pažymėjo A. Skaisgirytė.
Ginčai dėl ambasadorių paskyrimo tarp Prezidentūros ir URM yra kilę ne kartą. Abipusių kaltinimų nevengta užsitęsusiame ginče skiriant Lietuvos ambasadorių Europos Sąjungoje. Taip pat URM ir Prezidentūros sutarimo nepavyko rasti dėl mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi apkaltinto bei iš pareigų atšaukto ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Eitvydo Bajarūno.
Tuo metu praėjusių metų rudenį konfliktas dėl ambasadoriaus Lenkijoje įsiplieskė neradus pamainos ankstesniam Lietuvos atstovybės vadovui. Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Eduardas Borisovas iš pareigų buvo atšauktas rugsėjo 7 dieną, pasibaigus kadencijai. G. Landsbergio teigimu, jo vadovaujama ministerija kandidatūras į ambasadoriaus postą prezidentui pateikė beveik prieš pusantrų metų.
Gruodį Lietuvos diplomatijos vadovas teigė kol kas neturintis atsakymo, kodėl Lietuvos ambasada Lenkijoje jau ketvirtas mėnuo neturi vadovo. G. Landsbergis teigia prezidentui pateikęs bent dvi ambasadorių kandidatūras. Visgi, kodėl kandidatai šalies vadovui netiko, ministras komentuoti nenorėjo.
Savo ruožtu Prezidentūra aiškino, kad vienas iš URM pasiūlytų kandidatų neatitiko keliamų reikalavimų – esą vienas iš jų nemokėjo lenkų kalbos. Netrukus po to URM sureagavo ir pranešė, kad tokia informacija nėra teisinga.
Galiausiai į ginčą stojo ir pats prezidentas pareikšdamas, kad URM politizuoja ambasadoriaus Lenkijoje paskyrimo procesą bei bando proteguoti tam tikrus į šias pareigas siūlomus asmenis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!