Šioje sodyboje Klaipėdos rajone esančioje sodų bendrijoje laikas jau senokai sustojęs. Ilgai nepjauta žolė, ant plikos obels tebesisupa obuoliai, o šiltnamyje kaba drabužiai. Gretimų sklypų savininkai žino, kad namelyje gyveno per 80-ies tėvas su sūnumi.
„Čia kartu ir gyveno, stovėjo Darbo biržoje, ir, va. Pas jį paskui ant galo įsitaisė kažkokia pana, pensininkė jau, vyresnė. Jis sako, vis dar pakeisiu į jaunesnę, sakau, tu nesiruošk keist, pasižiūrėk, kad tau dar valgyt išverda“, – pasakojo kaimynas Algirdas.
Nedideliame sodo namelyje, paties sūnaus rankomis sumūrytame, tilpo trise. Tėvas turi ir antrą sūnų, šis, kaimynų teigimu, gyvena Karaliaučiuje. Artimųjų jis pasigedo per Vėlines.
„Tas sūnus, aš nežinau, ko jis tiek nesidomėjo, metai ir du mėnesiai jau praėjo, nei skambino, nieko. Atvažiuoja, sako, ar nežinai, kur tėvas su sūnum, sakau, tu turi žinot, o ne manęs klaust, ar nematei, aš jau antri metai nematau jų. Ir, va, išsikvietė policiją“, – kalbėjo kaimynas.
Iš pradžių galvota, gal sodo namelį vyrai jau seniausiai pardavė ir išsikėlė į Klaipėdoje turėtą butą, tačiau dėl visa ko išsikviesti ugniagesiai atidaryti iš vidaus užrakintoms namelio durims.
Atvykę ugniagesiai tiesiog nupjovė spyną ir pateko į patalpas, ir įleido policijos pareigūnus. Tai, ką išvydo pareigūnai, kėlė šiurpą.
„Į rajono policijos pareigūnus kreipėsi vienos šeimos giminaitis, nurodydamas, jog kurį laiką negali susisiekti su savo šeimos nariais. Netrukus buvo nuvažiuota pagal vieną iš adresų, kur galimai galėjo būti asmenys, ir Sodo namelyje Klaipėdos rajone, Dercekliuose, buvo rasti trys lavonai, du vyrai ir viena moteris“, – komentavo Klaipėdos policijos atstovė Andromeda Grauslienė.
83-ejų ir 57-erių vyrų bei 69-erių moters kūnai buvo visiškai suirę, mumifikavęsi, likę vien kaulai ir sintetiniai drabužiai.
Pirminiais duomenimis, kūnai yra be smurto požymių, kažkokių grumtynių pėdsakų ar įsilaužimo požymių taip pat, pirminiais duomenimis, nėra rasta, na, o ekspertai atsakys, kokios galėtų būti tikslios mirties priežastys.
Žmonės pasakoja, kad trijulė gyveno gan tvarkingai, stikliuką kilnojo, bet nedažnai, tad kaimynai spėlioja, kad galbūt mirtį galėjo prišaukti krosnis.
„Galbūt užstūmė tas sklendes ir visi trys nugaravo“, – svarstė kaimynas.
Tokia versija – gan tikėtina, nes žmonės mirė visi kartu, galbūt įmigę.
Ugniagesiai pastebi, kad pas žmones dažnai krosnys būna netvarkingos, turinčios įvairių tarpų, arba žmonės tiesiog per anksti uždaro krosnies sklendę, kai malkos ar anglys dar nėra pilnai išdegę. Taip rizikuojama prisikvėpuot smalkių, kurios yra bekvapės, beskonės ir kelia mirtiną pavojų.
Sodų bendrijoje sklypai – vienas prie kito, bet retai ten žmonės nuolat gyvena. Atvyksta vasaromis, rudenį nusiima derlių ir dažniausiai sodo namelius užrakina. Daug ir apleistų sodų, parduodamų, tad ir šiame sklype gyvybės niekas nepasigedo. Štai kartu su mirusiuoju laive dirbęs kaimynas sako, šeimininko išties seniai nematė, bet į svečius nenuėjo.
Vis dar lieka didelis klaustukas, kaip tiek laiko žmonių nepasigedo ir mokesčių rinkėjai – juk sodininkai turi mokėti už šiukšlių išvežimą, kitus mokesčius.