Ugnės istorija turi kitokią pabaigą ir kaip ji pati sako, įrodymą, kaip netikėtoje situacijoje palūžta net stipriausi.
Pirmas jausmas – pati kalta
Vilniuje gyvenančios Ugnės istorija įvyko prieš du metus, kuomet dar būdama studentė ji studijų tikslais važiavo į gimtą miestą. „Buvo labai ankstus darbo dienos rytas. Atvažiavusi traukiniu iš Vilniaus, turėjau palaukti kito traukinio Kaune. Laukimo salėje buvo vos keli žmonės, o ir jie snūduriavo. Kadangi turėjau nebaigtų darbų, išsitraukiau kompiuterį ir nusprendžiau užbaigti.
Nors salėje buvo ne viena laisva vieta, šalia manęs atsisėdo vyras. Aš net nepakėliau akių ir nepažiūrėjau į jį, nes nuo jo sklindantis kvapas man iškart asocijavosi su geležinkelio darbuotojais. Staiga jis man uždėjo ranką ant kojos ir mano pirma mintis buvo: gal netyčia, gal aš koją per arti žmogaus laikau. Papurčiau koją ir jis ranką patraukė. Bet iš nežinių jis dar kartą staigiai sugriebė mano koją – aš net pašokau išsigandusi. Su baime akyse dairiausi, bet negalėjau nė vieno žodžio, nė vieno garso išleisti, tik mačiau jį nueinantį“, - vis dar su baime kalbėjo mergina.
Ugnė pasakojo iškart apgalvojusi visą situaciją ir pati savimi pasibaisėjo, kodėl ji kaltinti pirmiausia puolė save ir kodėl nešaukė. Juk aplink buvo bent keli žmonės, o anksčiau jai yra tekę matyti ir policijos pareigūnų vaikštančių.
Antras ir trečias susidūrimas
Mergina prisiminė paskambinusi draugui ir pasakodama kartojo, kaip elgtųsi dar kartą jį sutikusi, esą, kaip reikia „su tokiais“ nesiterlioti ir viešai apšaukti.
„Iš tiesų, po pokalbio, pasijaučiau tokia drąsi ir nurimusi išvažiavau į savo miestą. Visgi, atgal į Kauno stotį grįžau tos pačios dienos pavakarę, nes vėl turėjau į Vilnių keliauti. Eidama į salę už nugaros pamačiau tą patį vyrą, ryte mane puolusį, šįkart jis bėgo link manęs. Tada tiesiog puoliau į salę pro duris ir šaukdama bei verkdama prašiau man padėti, nes mane vejasi grėsmingas vyras.
Žmonės tik sužiuro į mane, nes niekas paskui neatbėgo. Pamačiusi pažįstamą žmogų salėje, puoliau prie jo ir papasakojau, kas įvyko ryte ir dabar. Jis žadėjo palydėti mane į traukinį. Aš jaučiausi kvailai, nes mačiau, kad žmogui sunku manimi patikėti. Bet ir nuėjus į traukinį nebuvo geriau. Atsisėdau tokioje vietoje, kur priešai tik vienas žmogus gali sėdėti, nes nenorėjau su niekuo bendrauti, išsitraukiau kompiuterį.
Nejučia pakėliau galvą ir priešais save išvydau tą patį vyrą. Man norėjosi šaukti, verkti, bet vėl nieko negalėjau sau padaryti, aš tik pabėgau į kitą vietą. Ten jau pratrūkau verkti, o priešais mane sėdėjusi moteris šaltai pradėjo ant manęs šaukti: „kaip drįsti taip nemandagiai pabėgti nuo žmogaus, gal jis susipažinti norėjo“.
Aš sunkiau gaudžiau orą ir tik pajudėjus traukiniui papasakojau, kas nutiko. Ji tada pasakė, kad matė, kaip tas vyras kelis kartus perėjo visą vagoną ir atsisėdo būtent šalia manęs, nors buvo daug laisvų vietų“, - portalui tv3.lt atvirai pasakojo jauna mergina.
Ji tikino negalėjusi patikėti, tuo, kas įvyko, o juolab – savimi, kaip tokia drąsi, užsispyrusi asmenybė negalėjo apsiginti.
Reikia pažinti save
Psichologai aiškina, kad netikėta situacija, sukelianti stresą ir baimę, žmogaus organizmą paveikia taip, kaip jis niekada nebūtų tikėjęsis. Nors gali atrodyti, kas žmogus nieko nebijo ar net pats taip iki šiol galvojo, bet susidūrus su nekasdiene situacija, sunku paaiškinti jo elgesį.
Mokslininkai pateikia kelis žmonių reakcijų pavyzdžius: užėjusi į virtuvę moteris pamatė, kad ten kilo gaisras ir jau dega užuolaidos, tačiau nieko sau negalėjo padaryti, nes tiesiog sustingo iš baimės. Ją išgelbėjo laiko atėjusi kaimynė. Suaugęs vyras niekada nebijojo kraujo, bet pamatęs savo tėvą per nelaimę, negalėjo į jį net žiūrėti ir nualpo.
Panašiai nutiko ir Ugnei – mergina nebuvo susidūrusi su panašia situacija, todėl neturėjo patirties, kaip elgsis jo kūnas, kuris, šiuo atveju, tiesiog „sustingo“. Kaip aiškina mokslininkai, reikėtų analizuoti savo kūno siunčiamus signalus, reakcijas skirtingose situacijose tam, kad pavyktų atpažinti ir žinoti, kaip jis gali sureaguoti.
Budinčių pareigūnų nėra
Turbūt ne vienas yra pastebėjęs, kad geležinkelio stočių salėse Vilniuje ir Kaune anksčiau patruliuodavo policijos pareigūnai. Tai dabar galima pastebėti tik sostinėje, Kaune patruliuojančių pareigūnų, naujienų portalui tv3.lt sakė Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazragytė
Pasak jos, 2017 metais policijos registruojamų įvykių registre užregistruota 12 gyventojų pranešimų. Visgi, daugelis pranešimų informacinio pobūdžio apie rastus ar pamestus daiktus bei apie viešosios tvarkos pažeidimą.
Kauno geležinkelio stoties teritorija stebima vaizdo kameromis, saugoma ne tik apsaugos tarnybos darbuotojų, bet ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų, kurie nedelsiant reaguoja į visus gaunamus gyventojų pranešimus.