Miestelio seniūnė Arūnė Putvinienė sako, kad vietos gyventojai kol kas su situacija bando tvarkytis savarankiškai, tačiau neatmeta galimybės ateityje dėl vandens nutekėjimo sistemų įrengimo kreiptis pagalbos ir į Kretingos rajono savivaldybę.
„Tokia situacija nutiko pirmą kartą. Kadangi ištirpo labai daug sniego, visas vanduo nuo kalno subėgo į kapines. Tokių dalykų nėra buvę. Dabar sprendžiame šitą reikalą – bandysime kasti griovius, daryti nutekėjimus, kad kai vėl bus daug sniego ir lietaus, nuo kalno tekantis vanduo kažkur kitur nutekėtų“, – Eltai trečiadienį teigė A. Putvinienė.
Štai, kas dedasi
Kretingos rajono bendruomenės pirmininkas Marius Meškauskas vakar teigė, kad jis, būdamas rajono taryboje, jau kėlė šią problemą, bet niekas nenorėjo to girdėti.
„Tai potvyniai, tai sniego tirpimas, bet iš tikrųjų supraskime, kad ir paminklai smunka į šitą žemę. Net nežinau, kiek tai užsitęs, savaitę ar dar ilgiau, kad iš tikrųjų laidoti čia, Kartenoj, yra neįmanoma", – „Facebook" vaizdo įraše kalbėjo M. Meškauskas.
Kartenos seniūnė sakė, jog vandens kaupimasis prasidėjo vakar po pietų, o dabar yra likusi tik nedidelė bala ant asfaltuotos dalies.
„Pati apėjau šiandien kapines – nei vienas paminklas nepažeistas, nei viena gėlytė nenudraskyta ir nei vienas akmenukas nenuplautas“, – pridūrė Kartenos seniūnė.
M. Meškauskas vaizdo įraše ragino seniūnę ir valdžios atstovus atvykti ir patiems pasižiūrėti, kaip atrodo kapinės, ir pradėti spręsti problemą.
Pasak A. Putvinienės, kol kas bendruomenės kapinėse ketinami kasti grioviai – momentinis situacijos sprendimas, siekiant išvengti pasikartojančio potvynio žiemos pabaigoje. Visgi, ieškant ilgalaikių sprendimų seniūnija neatmeta galimybės pagalbos kreiptis ir į Kretingos rajono savivaldybę.
„Jei reikės didelių investicijų pavasarį padaryti melioraciniams įrenginiam ar kažkam panašaus – faktas, kad kreipsimės į savivaldybę, kuri skirs lėšas ir bendromis jėgomis tuos darbus atliksime. Bet kadangi niekada anksčiau taip nebuvo, tai niekas tokios problemos ir nesprendė“, – teigė A. Putvinienė.
ELTA priminė, kad praėjusių metų pabaigoje dėl intensyvių liūčių žymiai pakilo Vakarų Lietuvoje tekančios Minijos upės lygis. Dėl to buvo apsemta dalis Kartenos, Priekulės miestelių, taip pat Klaipėdos miestas ir rajonas.
Imasi spręsti Kartenos kapinių problemą
Kitame „Facebook" vaizdo įraše M. Meškauskas džiaugėsi pradėtais darbais Kartenos kapuose ir „atsiradusia pagarba kapinėms". Tačiau atkreipė dėmesį į nuo rusų laikų likusį drenažinį griovį, kurį reikia išvalyti.
„Šitas kanalas turi būti išvalytas. Ten vanduo mušasi į kitą kelio pusę ir griaužia šitą kelią, ir viskas teka į kapus", – prašė Kartemos valdžios jis.
„Duobkasiai tiesiog atsisako kasti duobes tokiu šlapiu metu, nes yra neįmanoma iškasti duobės, viskas griūna. Jeigu reiktų leisti karstą, čia karsto yra neįmanoma įleisti, nes tiesiog nėra drenažo", – apie naujai įrengtus kapus kalbėjo M. Meškauskas.