• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, sumažėjo siuntinių srautas į įkalinimo įstaigas. Mat jau penktus metus veikiantis įstatymas numato, kad bausmę atliekantiems nuteistiesiems galima siųsti tik drabužius ir avalynę, smulkiais paketais - spaudą.

REKLAMA
REKLAMA

Teliko prisiminimai

Kelios tonos maisto siuntinių, akivaizdžiai padidėjęs jų srautas prieš Kalėdas, Naujuosius metus, Velykas. O per metus - net apie 5 tūkst. tonų maisto siuntinių. Tokią oficialią statistiką dar prieš šešerius metus teikė Teisingumo ministerija. Akivaizdu, kad tokio kiekio pareigūnai nespėdavo atidžiai patikrinti - į įkalinimo įstaigas, paslėpus maisto produktuose, plūsdavo narkotikai, alkoholis, mobilieji telefonai. Maisto siuntiniai būdavo paprasčiausias būdas gauti draudžiamų daiktų, nors kaliniai vargu ar būdavo alkani - valdiška košė su sviestu, o norintiems skalsesnio valgio būdavo atviros įkalinimo įstaigose veikiančių parduotuvių durys. Teisingumo ministerijos duomenimis, prieš uždraudžiant siuntas su maistu apie trečdalis iš beveik 9 tūkstančių įkalinimo įstaigose buvusių nuteistųjų svaiginosi narkotikais.

REKLAMA

Šiandien siuntiniai į įkalinimo įstaigas siunčiami tik šimtais. Antai viena didžiausių šalies įkalinimo įstaigų - Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas - šiemet per 11 mėnesių iš laisvės sulaukė tik 874 siuntinių.

Riboja įstatymas

Įkalinimo vietose esantiems nuteistiesiems arba įtariamiesiems ribojamas pašto arba perduodamų siuntinių skaičius.

REKLAMA
REKLAMA

Nuteistiesiems leidžiama per šešis mėnesius gauti vieną pašto arba perduodamą drabužių, avalynės siuntinį. Vienas pašto siuntinys neturi sverti daugiau kaip dešimt kilogramų, o perduodamas siuntinys - daugiau kaip penkiolika kilogramų.

Kiek švelnesnės sąlygos yra teismo laukiantiems arba teisiamiems suimtiesiems, nuosprendžio laukiantiems tardymo izoliatoriuose. Jie turi teisę per tris mėnesius gauti vieną pašto ar perduodamą drabužių, avalynės siuntinį ir neribotą kiekį smulkiųjų paketų su spauda. Vienas pašto siuntinys neturi sverti daugiau kaip dešimt kilogramų, o perduodamas siuntinys - daugiau kaip penkiolika kilogramų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Populiariausios prekės - cigaretės ir arbata

Kalėjimų departamento teigimu, šiandien įkalinimo įstaigose veikiančiose parduotuvėse populiariausi maisto produktai - pienas, varškė, dešros, daržovės, šokoladas, iš higienos prekių - dantų pasta, skutimosi priemonės, skalbimo milteliai, muilas.

REKLAMA

Kaliniai gali pirkti tiek, kiek jiems pinigų į asmeninę sąskaitą perveda giminės ar artimieji.

Ypač paklausios prekės - cigaretės, arbata.

Tačiau Kalėjimų departamento skyriaus viršininkas Gintaras Zaveckis “Respublikai" teigė, kad nors arbata yra populiari, jos populiarumą jau ima stelbti kava.

REKLAMA

“Arbatą perka ir čefyrą verda paprastai kelis ar keliolika kartų įstaigose atsidūrę asmenys. Čefyras - tai jau sovietinės kalinimo sistemos reliktas", - teigė G.Zaveckis.

Šiandien įkalinimo įstaigoje veikiančiose parduotuvėse, G.Zaveckio teigimu, galima įsigyti ne tik drabužių, maisto ar higienos prekių, bet ir užsisakyti bet kokį norimą, įkalinimo įstaigose nedraudžiamą daiktą.

“Būna, kad kalinys užsiprašo sportinio kostiumo - pardavėjas kelis kartus veža įvairius, kol įtinka", - pasakojo G.Zaveckis. Tiesa, tokiu atveju prekė kainuoja kur kas brangiau negu parduodama miesto parduotuvėje.

Valdas KVEDARAS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų