„Jei gegužės 3 d. sklandžiai įvyks abiturientų grįžimas į klases, tuomet ir apie tas klases, kurios yra per vidurį, galėsime realistiškai kalbėti. <...> Mokyklos yra paraleliai. Abiturientai – pirmi, paskui matysime, jeigu susitvarkome, turiu omenyje ne tik Vyriausybę, bet ir visas savivaldybes kartu, tuomet galime kalbėti ir apie jaunesnes klases, kurios yra tarp pradinukų ir abiturientų“, – Seime kalbėjo I. Šimonytė.
„Čia yra daug dalykų, kurios irgi reikia turėti mintyje – vaikai turi tam tikrą rutiną. Mes kalbėdami apie abiturientus (matėme – aut. past.), kad tai nebuvo paprastas sprendimas, todėl, kad tikrai yra žmonių, kurie nemanė, kad tokio sprendimo reikia – tiek mokytojų, teik vadovų, tiek moksleivių bendruomenėje. Bet didesnioji dalis žmonių manė, kad reikėtų grąžinti abiturientus į mokyklas ir mes tą sprendimą priėmėme.
Tai tikrai nėra vieninga nuomonė, nes vienas iš argumentų, kuris turbūt dažnai pasitaiko, kad vis dėlto dirbdami nuotoliu ilgesnį laiką vaikai turi tam tikrą rutiną, prie tos rutinos prisitaiko ir dabar mes grąžinę į mokyklas juos iš tos rutinos iškelsime.
Kadangi abiturientų laukia egzaminai, reikia konsultacijų ir susisteminti žinias, susistruktūruoti, kas yra išmokta – tai vis dėlto nusprendėme, kad ta žala, kuri čia gali būti dėl rutinos pakeitimo kelioms savaitėms yra vis dėlto mažesnė už galimą naudą“, – sakė I. Šimonytė.
Šimonytė atsakė į ekspertų kritiką
Premjerė teigė mačiusi, kad ekspertai kritikuoja Vyriausybės sprendimus dėl mokyklų.
„Turiu pasakyti, tai, ką Vyriausybė buvo įvardijusi prioritetu mokyklose, tai prioritetu ir išliko – tai būtent pradinis ugdymas ir abiturientai. Dėl abiturientų sprendimus sutarėme vakar, priimsime šiandien.
Pradinukų situacija yra truputį komplikuota tuo požiūriu, kad per šitą laiką eilėje savivaldybių epidemiologinė situacija pablogėjo ir jos turėtų pereiti prie mokinių testavimo ir tam suteiktas laikotarpis tą padaryti ir tų savivaldybių bus nemažai.
Tai čia priklauso nuo savivaldybių galimybių sklandžiai tą procesą užtikrinti, todėl, kad iš centrinės valdžios pusės mes radome sprendimus dėl informacinių technologijų dėl registracijos, sveikatos ir švietimo ministrai supaprastino procedūrą paties testavimo. Manau, kad dabar jį galima atlikti sklandžiai ir koncentruotai naudojant išteklius vienu metu apvažiuojant eilę mokyklų“, – sakė I. Šimonytė.
Ar yra prasmės šiemet grąžinti?
Premjerė teigė, kad kyla dar klausimas, ar yra prasmės moksleivius grąžinti mėnesiui.
„Tai ir yra tas klausimas, kurį mes svarstėme dėl abiturientų, ar yra prasmės. Tai buvo daugiau žmonių, kurie sakė, kad prasmės yra.
Turint omenyje, kad jaunesnėms klasėms iki ugdymo pabaigos yra daugiau laiko, ne taip kaip abiturientams, du mėnesiai. Ten aišku ir tų užklasinių veiklų ir kitų birželio mėnesį daugiau. Programos nėra pritaikytos platesnėms mokslo metams iki šiol.
Bet toks ir pasirinkimas – ar tikrai dėl gana trumpo laiko verta mokinius grąžinti, kitaip sakant, pakeisti mokinių rutiną, ar neverta. Tikrai aš nesu ekspertė ir negaliu pasakyti. Bet tai vienas iš argumentų, kuris buvo keliamas pasisakant prieš“, – teigė ministrė pirmininkė.
Abiturientai į mokyklas galės grįžti nuo gegužės 3-iosios
Trečiadienį Vyriausybė sutarė, kad abiturientai į mokyklas galės grįžti nuo gegužės 3-iosios. Tai turėtų būti galutinai patvirtinta ketvirtadienį Vyriausybės posėdyje.
Taip pat numatyta leisti dvigubai didesnes abiturientų grupes atvykti į kontaktines konsultacijas – vietoje dabar nustatytų 5 asmenų kartu su pedagogais konsultuotis galėtų 10 abiturientų.
„Turėjome daug diskusijų tiek su gimnazijų asociacijos nariais, tiek su profsąjungomis, tiek su moksleivių sąjunga, nusprendėme siūlyti grąžinti abiturientus nuo gegužės 3-iosios į kontaktinį ugdymą, derinant kasdienį ugdymą su nuotoliniu ugdymu“, – kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Pasak ministrės, kontaktinių pamokų galėtų būti apie pusė, o abiturientams rekomenduojama atlikti antigeno testus prieš sugrįžtant į klases.
Vyriausybei patariantis ekspertas kritikavo dėl mokyklų atvėrimo
Vyriausybei patarančių ekspertų grupės narys Paulius Skruibis trečiadienio vakarą sukritikavo Vyriausybės veiksmus dėl karantino laisvinimo.
Pasak P. Skruibio, šiuo metu duotas pažadas, kad prekybos centrai, sporto klubai, lauko kavinės, kino teatrai vėl galės atnaujinti savo veiklą, tačiau didžioji dalis moksleivių ir toliau mokysis nuotoliniu būdu.
O tuo metu didžioji dalis mokinių, net ir pradinukų „juodose savivaldybėse“, lieka nuotolyje. Ir ne (vien) dėl tėvų...
Posted by Paulius Skruibis on 2021 m. balandžio 14 d., trečiadienis
„O tuo metu didžioji dalis mokinių, net ir pradinukų „juodose savivaldybėse“, lieka nuotolyje. Ir ne (vien) dėl tėvų pasipriešinimo testavimui, o dėl to, kad institucijos neturi pajėgumų įgyvendinti testavimo programos.
Kiek apie tai diskuodavome ekspertų taryboje, visuomet būdavo ne laikas, visuomet tai vėlesnio laiko klausimas. Paskui buvo viltis, kad situacija pasikeis su testavimu – nepasikeitė. Ką gi, yra deklaruojami prioritetai ir yra realūs prioritetai. Esame viena iš nedaugelio ES šalių, kuriose mokyklos uždarytos tokiu mastu tokiam ilgam laikui“, – rašė jis.