• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojams nerimaujant dėl regionuose mažėjančių bankų skyrių, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad didesnio jų skaičiaus laikyti neleidžia kaštai ir ekonomika, o judėjimas yra į elektroninių paslaugų kryptį.

Gyventojams nerimaujant dėl regionuose mažėjančių bankų skyrių, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad didesnio jų skaičiaus laikyti neleidžia kaštai ir ekonomika, o judėjimas yra į elektroninių paslaugų kryptį.

REKLAMA

„Kaštai ir ekonomika neleidžia laikyti bankų skyrių kiekviename miestelyje. To nei buvo, nei yra, nei bus. Judėjimas yra į elektronines paslaugas, elektronine bankininkyste. Man atrodo tai savaime suprantama ir gana natūralu“, – ketvirtadienį Vyriausybės valandos Seime metu kalbėjo I. Šimonytė.

„Turime bazinį finansinių paslaugų paketą, kuris yra reglamentuojamas, kurio įkainį nustato Lietuvos bankas ir nėra taip, kad bazinės paslaugos žmonėms kainuoja bet kiek“, – pridūrė ji.

Galiausiai ji ragino nesumenkinti vyresnio amžiaus žmonių dėl jų galimo negebėjimo naudotis elektroninėmis paslaugomis. Anot jos, žmonių, kurie naudojasi kortelėmis bei elektroniniais atsiskaitymais, skaičius Lietuvoje nuolat auga.

REKLAMA
REKLAMA

„Žmonių, kurie geba naudotis kortelėmis, elektroniniais atsiskaitymais, Lietuvoje yra pakankamai daug ir nuolat auga. Nereikėtų numenkinti tų žmonių, bandant sakyti, kad visi vyresnio amžiaus žmonės to negeba padaryti“, – sakė premjerė.

REKLAMA

Lietuvos banko (LB) vertinimu, nors mažėja fizinių bankų klientų aptarnavimo skyrių, poreikis „gyvai“ konsultacijai išlieka. Tačiau, anot LB valdybos pirmininko pavaduotojos Astos Kuniyoshi, gyventojai nepakankamai informuojami apie alternatyvias aptarnavimo galimybes.

Tuo metu Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentė Eivilė Čipkutė sako, kad žmonės rečiau naudojasi „gyvomis“ paslaugomis, todėl bankai uždaro vis daugiau fizinių klientų aptarnavimo skyrių.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi, A. Kuniyoshi teigimu, šalyje vis dar išlieka didelis skaičius gyventojų, kuriems reikia „gyvų“ bankų paslaugų. Tačiau, pasak LB atstovės, finansinės įstaigos tokius klientus nepakankamai informuoja apie alternatyvas.

LBA apklausos duomenimis, praėjusiais metais 62 proc. gyventojų teigė nė karto nesilankę fiziniuose bankų aptarnavimo skyriuose. Taip pat, anot LBA, per penkerius metus ypač išaugo internetinės bankininkystės vartotojų skaičius, 2023 metais jis siekė 90 proc.

Lietuvoje šiuo metu yra 380 fizinių bankų skyrių, į kuriuos įeina kredito įstaigų ir unijų padaliniai. Kreditų unijų yra apie 200, daugiausia jų – regionuose.

Pasak LB Grynųjų pinigų departamento atstovės Editos Lisinskaitės, šiuo metu Lietuvoje veikia 1146 bankomatai.

tv3.lt

Net ne karo metu kaskart sutrikus atsiskaitymams kortelėmis žmonės lieka be maisto. Įsivaizduokite, kas vyktų kilus karui – juk pirmiausia sutriktų elektros tiekimas ir elektroniniai ryšiai, taigi dauguma liktų prie suskilusios geldos.
Banku guodumas, nekaip kitaip.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų