„Norėčiau tikėtis, kad tas faktas, jog bus uždarytos ne visos parduotuvės ir kai kurios dar prekiaus didesniu asortimentu dėl savo pobūdžio, netaps vada mūsų žmonėms pramogauti tose vietose. Jeigu taptų, tai, akivaizdu, karantino reikalavimus reikės dar labiau griežtinti“, – LRT laidoje „Dienos tema“ tvirtino I. Šimonytė.
Jos teigimu, gali būti kalbama apie sprendimus, kurie atribotų prekybą būtinosiomis prekėmis nuo nebūtinųjų.
„Europoje patirtis, reikia pasakyti, skirtinga, mažai yra šalių, kuriose aiškiai negalima prekiauti tose prekybos vietose, kurios prekiauja ir maisto, ir ne maisto prekėmis, ne maisto prekėmis, nes tada jau reikia diskutuoti, ar elementai, lemputės yra būtinoji prekė, ar ne, bet tas padaroma. (...) Jeigu tai taptų labai dideliu traukos centru ir matytųsi, kad žmonės tiesiog pramogauja parduotuvėse ar jose leidžia dideliais būriais labai daug laiko, matyt, reikėtų svarstyti ir didesnius sugriežtinimus“, – aiškino premjerė.
„Situaciją labai atidžiai stebėsime, jeigu reikės papildomų sprendimų, tarkime, dėl ne maisto prekių ar dėl apgyvendinimo paslaugų šventiniu laikotarpiu, tie sprendimai bus padaryti“, – pridūrė ji.
Lietuvoje trečiadienį įsigalios griežtesnis karantino režimas, kurio metu bus uždarytos daugelis parduotuvių, kirpyklos ir apribotas žmonių judėjimas. Veiklą galės tęsti vaistinės ir maisto prekių parduotuvės, tačiau joms nebus draudžiama prekiauti ir kitomis prekėmis.
Turgavietėse bus leidžiama tik maisto prekyba, atskiros ne maisto prekių parduotuvės turės užsidaryti.
Nuo trečiadienio taip pat negali būti teikiamos kontaktinės paslaugos, trunkančios ilgiau nei 15 minučių, nevyks viešos pamaldos bažnyčiose.
Gyventojams be itin svarbių priežasčių draudžiama palikti savo savivaldybę, o pasivaikščioti viešose vietose gali tik šeimų nariai arba du žmonės iš skirtingų šeimų.