„Negali vadovų tarybos prezidentas nei komisijos pirmininkė pasakyti, kokios bus sankcijos, nes tam reikia 27 valstybių narių sutarimo. Svarbiausia žinutė buvo, kad po to, kai Lukašenka užgrobė civilinį lėktuvą, skridusį tarp Atėnų ir Vilniaus, ES labai greitai sureagavo, Vadovų Tarybos sprendimai buvo priimti labai greitai.
Žinoma, diskusijos apie sankcija truks laiko, bet jos tikrai vyks. Susitarimas bus toks, kokį pavyks sutarti 27 valstybėms narėms“, – žurnalistams Briuselyje ketvirtadienį kalbėjo I. Šimonytė.
Premjerė akcentuoja, kad Baltarusijos režimo vadovas Aliaksandras Lukašenka pinigų gauna ne tik iš Kremliaus, tačiau ir iš sandorių su Vakarų Europa, todėl ekonominės sankcijos gali būti geras sprendimas.
„Net apie personalines sankcijas, kai kalbame, yra klausimas, kiek mes atsiliekame nuo realaus gyvenimo, sankcionuodami tuos žmones, kurie de facto dalyvauja šituose baisiuose dalykuose.
Kai kalbame apie ekonomines sankcijas, turime suprasti, kad Lukašenka sėdi ant durtuvų ir tuos durtuvus jam reikia kažkaip finansuoti. Tai, žinoma, dalį lėšų jam padeda gauti Kremliaus režimas, bet kita dalis ateina įvairiais būdais iš galimybių dalyvauti Vakarų rinkose. Ar tai yra skolinimasis, ar kažkokie kiti sandoriai, per kuriuos yra uždirbama valiuta. Visa tai, manau, Europos Sąjunga turės svarstyti“, – kalbėjo I. Šimonytė.