• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė penktadienį Vilniuje susitiko su Lenkijos Vyriausybės vadovu Mateuszu Morawieckiu. Susitikimo metu abu premjerai aptarė būtinybę didinti paramą Ukrainai, sankcijų Rusijai stiprinimą, energetinius iššūkius, su kuriais susiduria lenkų ir lietuvių visuomenės. 

Premjerė Ingrida Šimonytė penktadienį Vilniuje susitiko su Lenkijos Vyriausybės vadovu Mateuszu Morawieckiu. Susitikimo metu abu premjerai aptarė būtinybę didinti paramą Ukrainai, sankcijų Rusijai stiprinimą, energetinius iššūkius, su kuriais susiduria lenkų ir lietuvių visuomenės. 

REKLAMA

Spaudos konferencijos metu abu premjerai pripažino, kad energetiniai iššūkiai itin skaudžiai atsiliepia abiejų šalių žmonėms, todėl siekiama bendrų europinių sprendimų, kad situacija bent kiek pagerėtų.

Nori atsietos dujų ir elektros kainos

Europos Sąjungai (ES) ieškant sprendimų, kaip skubiai sumažinti rekordines elektros kainas vartotojams, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad pagrindinė spręstina problema – kaip atsieti elektros kainas nuo dujų.

„Pagrindinė problema yra tai, kad dujų kaina, kurią tokią parūpino Europai žmogus, norintis parklupdyti Europą ant kelių, tiesiogiai lemia elektros kainas“, – bendroje su Lenkijos premjeru spaudos konferencijoje Vilniuje penktadienį sakė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikiuosi, kad to sprendimo bus ieškoma, kaip atkabinti elektros kainas nuo dujų kainų šitame laikotarpyje, turint mintyje, kad dujų kainos, tokios, kokios yra šiuo metu, jos yra ne dėl rinkos priežasčių, o dėl to, kad kažkas ta rinka yra pasirinkęs manipuliuoti siekdamas politinių tikslų“, – sakė Lietuvos premjerė. 

REKLAMA

Ji kartojo, kad Europos Komisijos (EK) pasiūlymas pigiai elektrą gaminančių – saulės, vėjo, atliekų, branduolinės ar vandens energijos – įmonių viršpelnius paskirstyti vartotojams Lietuvos problemos neišsprendžia. 

„Siūlymai, kurie yra dabar pateikti, kurie susiję su įmonių, gaunančių labai didelius pelnus, nes jų kaštai nepadidėjo, o rinkos kainos labai padidėjo, apribojimu ir atitinkamai tų lėšų naudojimu subsidijoms kažkam galbūt problemą sprendžia, Lietuvai, deja, tai nesprendžia jokios problemos tiek dėl to, kad mes tokios gamybos tiesiog neturime, o spaudimas skirti lėšas subsidijoms būtų lygiai toks pat, kaip kitose šalyse, tiesiog valstybei reikėtų tuo tikslu didinti skolą“, – sakė premjerė.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos premjeras taip pat sakė, kad Europos Sąjunga yra šantažuojama Rusijos, būtent ji sukėlė karą ir infliaciją.

„Tai suprantama visiems ir mums, ir vokiečiams. Mes pasiūlėmė ES forume.. <..> norime, kad būtų pakeista ATS sistema, bent 12 mėn, neduokime Putinui papildomų instrumentų kelti kainas rinkose. Antras pasiūlymas, keisti kainų mechanizmą, nes šalys tos, kurios turi energetinių resursų, gauna didelius pelnus, taip pat ir atskiros kompanijos. Lenkija daro nuolaidas pardavinėdama dujas ar elektrą žmonėms, bet šiandien aš sakau, kad Briuselis turi greitai į tuos klausimus reaguoti, tai bendras visų klausimas“, – sakė Lenkijos premjeras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos premjeras: Vokietija Ukrainai padeda per mažai

Lenkijos premjeras M. Morawieckis paklaustas, ką mano apie Vokietijos poziciją Ukrainos klausimu negailėjo jam kritikos. Jis ją vadino „per silpna“, o kai kurių politikų pareiškimus – tuščiais lozungais.

„Negalime dujotiekių vertinti tik verslo matmenimis, kaip traktavo kai kurie politikai, žinome kokie. Negalime pripažinti Rusijai taikomų sankcijų nereikalingomis. <..> Negalime Vokietijos vyriausybės politikos laikyti šventa“, – per bendrą spaudos konferenciją su Lietuvos premjere kalbėjo Lenkijos Vyriausybės vadovas. 

REKLAMA

Pasak jo, ekonomiškai stipriausios Europos valstybės Vokietijos indėlį padedant Ukrainai galima pavadinti „per silpnu“.

„Vokiečių politikai sako tuščius žodžius, vartodami tokius lozungus, kaip „suverenitetas“, kiti dalykai. Bet ar yra aukštesnių vertybių, kaip gyvybė?“ – klausė M. Morawieckis.

Padedami Ukrainai neturime teisės pavargti

Kaip informavo Lietuvos Vyriausybė, ministrų pirmininkų dvišaliame susitikime, vykusiame prieš bendrą Ministrų kabinetų posėdį, taip pat aptarti europiniai sprendimai, kurie leistų mažinti energijos išteklių kainas, šalių strateginės partnerystės stiprinimo, Ukrainos atstatymo klausimai.  

REKLAMA

I. Šimonytė pažymėjo, kad sovietinės okupacijos žaizdos dar gyvos lietuvių ir lenkų atmintyje, todėl nenuostabu, kad mūsų šalys yra vienos aktyviausių Ukrainos rėmėjų.

Ji pabrėžė, kad Ukrainai išlaisvinant gyvenvietes, atrandamos naujos masinės kapavietės ir nauji karo nusikaltimų įrodymai.

„Šiandien Ukraina gina ir Europos laisvę, saugo, kad Europa nepatirtų tokių sugriovimų ir nusikaltimų, kuriuos patyrė Mariupolio, Bučos, Iziumo ir daugelio kitų Ukrainos miestų gyventojai. Todėl padedami Ukrainai neturime teisės pavargti. Vienintelis tvarus kelias į taiką Europoje – visiška Ukrainos pergalė“, – pažymėjo I. Šimonytė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Premjerė taip pat akcentavo,  kad Europa privalo išlaikyti „aiškią moralinę laikyseną ir susitelkimą“, kuris būtinas, kad Rusijos bandymai skaldyti Europą bei naudoti energetiką kaip šantažo priemonę patirtų nesėkmę. 

„Šiandien su Lenkijos premjeru tarėmės ir apie europinius sprendimus, kurie padėtų mažinant energijos išteklių kainas bei geriau pasirengti žiemos sezonui. Ieškome geriausių sprendimų – tiek nacionaliniu, tiek europiniu lygiu, kurie padėtų gyventojams ir verslui“, – sakė premjerė. 

Lietuvos ir Lenkijos premjerai taip pat aptarė NATO atgrasymo ir gynybos politikos stiprinimą bei viso regiono, įskaitant ir Suvalkų koridorių, didesnio saugumo užtikrinimą.

Simonyte,grazink ligotiems pensininkams pavogtus pinigus per pirmaja krize 2010-2011 metais uz ypatingai kenskmingas darbo salygas,o tada galvok apie pagalba ukrainieciams.Savus gali apvogti,skurdinti,marinti o svetimiems lendi i uzpakali.
Tiek uzdirba negali graziai apsirengti vaiksto ant kaklo pasirysus mazgyliu
Skurdžiai Lietuvai ir Šveikui pasimokyti iš lenkų ekonomikos,o ne tik malti tuščiai liežuviu



REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų