„Kalbant apie nacionalinį mastą ir savivaldybių mastą, mes negalime nustatyti tokių reikalavimų, kurie labai patrauktų žmonių judėti į konkrečią savivaldybę todėl, kad joje yra koks nors ypatingas traukos punktas. Tie sprendimai, kurie yra priimami trečiadienį, priimami nacionaliniu mastu, būtent tam, kad nebūtų tokio nebūtino judėjimo į kitą savivaldybę, kad ir kirpyklas, ir mažas parduotuvėles žmonės rastų savo savivaldybių ribose“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė premjerė.
„Kai mes kalbame, ką savivaldybės galėtų, pavyzdžiui, būdamos aukštesnėje, geresnėje epidemiologinėje situacijoje daryti kitaip negu likusi Lietuva, pavyzdžiui, tai galėtų būti namų ūkių bendravimas intensyvesnis negu leidžiama visoje šalyje, neformalus moksleivių ugdymas – taip pat“, – sakė ji.
I. Šimonytė pabrėžė, kad atlaisvinimai konkrečiose savivaldybėse galėtų būti taikomi toms sritims, kurios neprovokuotų didesnio gyventojų mobilumo, todėl tai galėtų būti „lokalūs dalykai, nesukeliantys kažkokių didelių mobilumo rizikų“.
Tuo metu mobilumo tarp savivaldybių ribojimai, premjerės teigimu, įvedus skirtingus atlaisvinimus, gali tapti dar aktualesni.
Vyriausybės nariai preliminariai sutarė, kad kai kurios ne maisto prekių parduotuvės ir kirpyklos galėtų būti atidarytos nuo kito pirmadienio, tačiau galutinį sprendimą numatoma priimti šį trečiadienį.