„Čia yra požiūrio reikalas. Yra toks požiūris, kad kokie teisės aktai bebūtų priimti, pirmiausia, galvoti, kaip tuos teisės aktus apeiti. Bet man atrodo, kad teisės aktai priimami ne tam, teisės aktai, mano vertinimu, priimami tiems žmonėms, kurie tų apribojimų ir teisės aktų laikosi“, – žurnalistams Seime antradienį sakė I. Šimonytė.
Ji lygino situaciją su Kelių eismo taisyklėmis, kai dalis pėsčiųjų nepaiso ir raudono šviesoforo signalo.
„....juk yra žmonių, kurie eina. Eina ir tiesiog žinodami, kad pažeidžia taisykles. Bet ar dėl to mes turime pakeisti taisykles ir leisti tai daryti visiems, nekreipti į tai dėmesio? Aš manau, kad didžiuma žmonių vis dėlto taisyklių yra linkę laikytis ir apklausos tą rodo“, – sakė I. Šimonytė.
Vyriausybės vadovė priminė pirmąjį karantiną, kai Velykų savaitgalį trumpam taip pat buvo įvesti draudimai išvykti į kitas savivaldybes, ir tuomet, pasak jos, grąžintų atgal buvo „ne taip jau mažai“.
„Manau, čia yra proga visiems pagalvoti, ar yra būtina vykti ten, kur vykti yra nebūtina“, – sakė I. Šimonytė.
Atsakydama į buvusių valdančiųjų kritiką, kad naujoji valdžia valdant COVID-19 plitimą nesiėmė naujų priemonių, o tik pakartojo ankstesnius sugriežtinimus, I. Šimonytė pabrėžė, jog pasirinktos pasiteisinusios priemonės, su kuriomis gyventojai jau buvo supažindinti pirmojo karantino metu. Ji pati kaltina buvusią Vyriausybę neryžtingumu, kai du-tris mėnesius nebuvo priimami veiksmingi sugriežtinimai.
„Galima kurti naujus apribojimus, bet jeigu buvo kažkas, kas jau veikė ir turėjo kažkokias sąlygas, kurios buvo paaiškintos ir žmonės jau buvo prisitaikę prie tų taisyklių, turbūt, pradėti visada yra protingiausia nuo to, nes taip tiesiog sutaupai laiko“, – aiškino ji.
Premjerė dar kartą akcentavo, kad apribojimai įvedami stebint toliau blogėjančius sergamumo ir mirčių nuo COVID-19 rodiklius.
„Mes jau esame netekę kelių šimtų žmonių, kurie galėjo sutikti Naujus metus ir tų Naujų metų nesutiks. Manau, kad šiandien nėra didelės prasmės, kas būtų buvę, jei būtų buvę, jei to tiesiog nebuvo“, – sakė ji.
Lietuvoje trečiadienį įsigalios griežtesnis karantino režimas, kurio metu bus uždarytos daugelis parduotuvių, kirpyklos ir apribotas žmonių judėjimas, draudžiama palikti savo savivaldybę be svarbios priežasties.