Trečiadienį po Vyriausybės posėdžio paklausta, ar net ir stringant vakcinų nuo Covid-19 tiekimui į Lietuvą realu įgyvendinti prezidento planą, I. Šimonytė žurnalistams sakė:
„Jeigu turėsime vakcinos dviem trečdaliams Lietuvos gyventojų, tai realu, žinoma. Bet, ar turėsime vakcinos dviem trečdaliams Lietuvos gyventojų, žinoma, gavę ją ne birželio 30 dieną, o nuosekliai per visą laikotarpį, to patvirtinti kol kas aš turimomis žiniomis negaliu“.
Ji pažymėjo, kad Lietuva neturi tiek resursų, kad per dieną galėtų paskiepyti po 100 ar 200 tūkst. gyventojų.
„Jeigu tam, kad būtų įgyvendintas kažkoks planas, reikėtų skiepyti po 100 ar 200 tūkst. žmonių per parą, tai akivaizdu, kad tiek resursų mes nei turėtume, nei galėtume mobilizuoti, jeigu atsitiktų taip, kad pakankamus kiekius vakcinos mes pradėtume gauti kada nors birželio pabaigoje.
Bet, jeigu pakankamas kiekis vakcinos būtų gaunamas jau dabar, tai tikrai pagal tą planą, kurį rengia Sveikatos apsaugos ministerija, nebūtų didelės problemos paskiepyti tokio skaičiaus žmonių per dieną. Reikia vakcinos, kurios mes kol kas neturime“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Trikdžiai dėl vakcinų
Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija teigia, jog Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi farmacijos bendrovė „AstraZeneca“ informavo pirmąjį šių metų ketvirtį patieksianti tik penktadalį Lietuvai numatytų vakcinų kiekio. Tikslus vakcinų skaičius neskelbiamas. Šios bendrovės vakcina naudojama Jungtinėje Karalystėje, bet dar nėra patvirtinta Europos Sąjungoje, sprendimo tikimasi sausio pabaigoje.
„AstraZeneca“ penktadienį perspėjo, kad jos sukurtos vakcinos nuo koronaviruso tiekimo Europai apimtys bus „mažesnės nei iš pradžių tikėtasi“ dėl sumažėjusiu gamybos pajėgumų.
Kiek anksčiau vakcinas Europai jau tiekianti bendrovė „Pfizer“ paskelbė, kad ateinančiomis savaitėmis vakcinos tiekimo tempas sulėtės dėl darbų, kuriuos reikia atlikti jos pagrindinėje įmonėje Belgijoje.
Lietuvoje šiuo metu skiepijama „BioNTech“ ir „Pfizer“ bei „Moderna“ vakcinomis.