• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį spręs dėl 100 eurų išmokos nepasiskiepijusiems senjorams, taip norint juos paskatinti vakcinuotis. Išmoka būtų skiriama 75 metų ir vyresniems gyventojams. Premjerė tikina, kad ši grupė pasirinkta neatsitiktinai – paskiepytųjų skaičius šioje grupėje mažiausias, o mirtingumas bene didžiausias. 

Seimas antradienį spręs dėl 100 eurų išmokos nepasiskiepijusiems senjorams, taip norint juos paskatinti vakcinuotis. Išmoka būtų skiriama 75 metų ir vyresniems gyventojams. Premjerė tikina, kad ši grupė pasirinkta neatsitiktinai – paskiepytųjų skaičius šioje grupėje mažiausias, o mirtingumas bene didžiausias. 

REKLAMA

Seimui siūloma svarstyti įstatymo projektą, kuriuo iki gruodžio suskubsiantiems pasiskiepyti nuo COVID-19 vyresniems nei 75 metų žmonėms būtų skiriama 100 eurų išmoka. Ji taip pat būtų skiriama, jei šios amžiaus grupės žmonės iki kitų metų balandžio pasiskiepys sustiprinančia doze.

Į Seimo darbotvarkę antradienį įtrauktas ir valstiečio Aurelijaus Verygos rengtas panašus įstatymo projektas. Opozicijos atstovas, buvęs sveikatos apsaugos ministras siūlo vienkartinę išmoką skirti 65 metų ir vyresniems asmenims, taip pat tiems, kas priklauso rizikos grupei susirgti sunkia COVID-19 ligos forma. Pagal šį, projektą teisę į išmoką asmenys įgytų, jei po rugpjūčio 16 dienos pasiskiepytų pagal visą vakcinacijos schemą.

REKLAMA
REKLAMA

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad sprendimą išmoką skirti 75 metų ir vyresniems gyventojams lėmė statistika.

„Statistika liudija du dalykus. Pirmiausia, tai tos amžiaus grupės, kuriose skiepijimas ar imunizacijos rodikliai <...> yra ženkliai blogesni, nei amžiaus grupėje 65–75 m. Kadangi šioje amžiaus grupėje neimunizuotų žmonių yra apie 15 proc., 80 m. ir vyresnių – 30 proc. ir daugiau, 75–79 m. amžiaus grupėje – maždaug 25 proc. Tai yra pirmas dalykas – labai ženklus skirtumas imunizacijos rodikliuose.

REKLAMA

Dar ženklesnis skirtumas yra mirtingumo rodikliuose. Jeigu mes palyginsime labai panašias savo imtimi amžiaus grupes, 65–75 metų ir nuo 75 metų iki tiek, kiek Dievas davė, tai pamatysite, kad mirčių skaičiaus santykis yra maždaug vienas prie trijų. Akivazidu, kad amžiaus gruopėje „75+“ yra dėl įvairių priežasčių pati jautriausia ir jos paskiepijimo mastai yra nepakankami. Jos reikėtų labiausiai ir skatinti“, – Seime susirinkusiems žurnalistams antradienį kalbėjo premjerė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybės vadovė buvo paklausta, kiek tikisi, kad šis sprendimas atves į vakcinacijos centrus.

„Aš jums pasakysiu labai paprastai. Jeigu nors kelias gyvybes tokiu būdu pavyks išgelbėti, tikrai žmogiškai, būsiu tuo patenkinta“, – teigė I. Šimonytė.

Siūlomos naujos priemonės kovoje su pandemija

Vyriausybė prašo Vienkartinės išmokos pasiskiepijus vakcina nuo koronaviruso infekcijos įstatymo projektą svarstyti ypatingos skubos tvarka – balsavimas dėl jo numatytas antradienį po pietų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal projektą, teisę į vienkartinę išmoką turėtų 75 ir daugiau metų sulaukęs asmuo, kuris iki šių metų rugsėjo nebuvo pasiskiepijęs nė viena vakcinos doze ir iki gruodžio 1 dienos pilnai pasiskiepytų.

Taip pat išmoka būtų mokama 75-erių ir vyresniems senjorams, kurie šiuo metu yra pilnai pasiskiepiję ir iki balandžio 1 dienos pasiskiepytų sustiprinančiąja, t. y. trečia arba antra doze, priklausomai nuo pasirinktos vakcinos.

REKLAMA

Minima 100 išmoka būtų skiriama vieną kartą. Pinigai būtų išmokėti gruodžio ir balandžio mėnesiais, kartu su pensija, atskiro prašymo senjorams teikti nereikėtų.

Prezidentūra praėjusią savaitę gyrė Vyriausybės sprendimą dėl išmokų senjorams. Prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė gyrė Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, pateikusią labai konkrečių pasiūlymų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, Lietuvoje imuniteto koronavirusui neturi apie trečdalis vyresnių nei 75 metų senjorų. Šioje amžiaus grupėje yra 270 tūkst. žmonių, apie 80 tūkst. iš jų nėra nei paskiepyti, nei persirgę COVID-19.

Ministerijos skaičiavimais, jei išmoką gautų visi tokio amžiaus senjorai, tam reikėtų daugiau nei 27 mln. eurų.

Lovu skaiciaus mazinimas, ligoniniu uzdarymas, gydymas telefonu irgi prisideda prie gyvybiu isgelbejimo?
taip ir sakyk,kad norite uzbaigti ko greiciau šitu zmoniu gyvenimus,kad mokedami po 100 sutaupysite tukstancius,kai nuo skiepo kris,ir liks ju pensijos,kuriu nebereikes moketi viska puikiai apskaiciuojate konservatoriais nebereikali vadinates
Simonyte,jau kai pradejai gelbet gyvybes su tais skiepais,tai kazkodel mirtingumas isaugo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų