Lijana JAGINTAVIČIENĖ.
Šilutės socialinių paslaugų centro struktūrinio padalinio socialinių paslaugų įstaigoje tarnybos neįgalieji aktyviai leidžia laiką – dalyvavo festivalyje „Muzikinė paukštė 2014“, kuris šiemet vyko Priekulėje bei paminėjo nerūkymo dieną – drauge su mokiniais sportavo ir žiūrėjo spektaklį. Dalyvavo festivalyje „Muzikinė paukštė“
„Muzikinė paukštė“ – kasmetis neįgaliųjų muzikinės saviraiškos festivalis. Tai ne tik muzikinis renginys, bet ir neįgaliųjų bendravimo forma, galimybė negalios paliestiems žmonėms atskleisti savo kūrybinius, muzikinius gebėjimus profesionalioje scenoje, galimybę reikštis viešojoje erdvėje.
Šilutiškiai atliko šokio kompoziciją skambant laiko patikrintiems kuriniams: „Švieski man vėl“, „Miela būk šalia“, „Laivelį mažą“ ir kt. Šokėjus ruošė užimtumo specialistė Karolina Mauliūtė.
Festivalyje dalyvavo neįgalūs vaikai ir jaunimas iš Gargždų, Kretingos, Skuodo, Klaipėdos, Palangos, Priekulės ir kitų miestų.
„Muzikinės paukštės“ garsai skambėjo įvairiuose Lietuvos miestuose. 2008-aisiais festivalį organizavo ir Šilutės dienos paslaugų centras. Paminėjo nerūkymo dieną
Po festivalio kolektyvas paminėjo ir nerūkymo dieną – pirmiausia su Pamario pagrindinės mokyklos pradinio skyriaus mokiniais sportavo – darė mankštą ir žaidė krepšinį. Vėliau visi skubėjo žiūrėti Vidos Bladykaitės spektaklį „Ženteliai“ (režisierė Dalia Minkevičienė), kurį jiems dovanojo Juknaičių dramos mėgėjų kolektyvas.
Spektaklis apie tai, kaip nusigyvenęs ūkininkas savo įmitusiai dukrai Marcei dairėsi vyro. Kol ūkininkas buvo „biednas“, į jo dukterį niekas nežiūrėjo, o kai gavo palikimą iš Amerikos, jaunikių – visa eilė. Apsukrusis „kriaučius“ ir dar smegenų turintis gaspadorius sumanė tuos žentus patikrinti, ko jie naktį atslenka. Komedija žiūrovams itin patiko. Retas iš susirinkusiųjų nesijuokė. Ir vaikai, ir neįgalieji išsirinko labiausiai patikusius aktorius ir skubėjo įteikti jiems gėlių.
Spektaklis sužavėjo ir Šilutės klubo „Moterų seklyčia“, ir Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šilutės skyriaus narius, kurie tądien taip pat mielai dalyvavo šventėje.
Vyriausioji socialinė darbuotoja Lina Linkytė neslėpė džiaugsmo, kad jų klientai turi galimybę dalyvauti įvairiuose renginiuose. „Neįgaliesiems svarbu dalyvauti renginiuose – tai galimybė patirti ir išgyventi teigiamas emocijas, pabendrauti, save parodyti ir į kitus pažiūrėti. Tai puikus laikas bendrystei“, - sakė L.Linkytė.