Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Puiki Valionytės kalba. Tik norisi pabrėžti, kad kitakalbių Lietuvos piliečių problemų eskalavimas prasideda ir tęsiasi, bei neteisingai sprendžiamas, pirmiausiai dėl netinkamo pilietiškumo supratimo.
Takoskyrą čia brėžia neteisingas tautiškumo ir pilietiškumo suvokimas. Tautiškumas gali būti suprantamas dvejopai - etninė arba politinė Tauta. Etninė Tauta susiformuoja per kelias žmonių kartas ir yra FAKTAS, atsiradęs dėl objektyvių priežasčių - žmonių ryšio su vietove, istorijos raida, kalbine aplinka, papročiais ir kt. Politinis tautiškumas yra žmogaus asmeninis ir laisvas APSISPRENDIMAS tapti Lietuvos valstybės piliečiu, taip pat, kaip jo laisvas apsisprendimas pasirinkti kokia kalba yra jo gimtoji, kokią etninę tautybę atstovauja. Tą pilietinį apsisprendimą pilietis išreiškia priimdamas pilietybę ar pirmą kartą gaudamas piliečio dokumentą bei PASIRAŠYDAMAS piliečio Priesaiką  ir taip įsipareigoja politinei Tautai bei valstybei, jas ginti gausinti bei vystyti.
Todėl kitakalbių piliečių kurstymas savo apsisprendimą dėl kalbinės ir etninės tapatybės supriešinti su piliečio apsisprendimu, jau prieštarauja duotai Priesaikai, todėl yra nusikaltimas, kurstantis nesantaiką tarp etninių tautų. Tai ir yra noras savo tautinės mažumos tapatybės ypatumus primesti daugumai - etninei Tautai - istoriškai susiformavusiam suverenui, neturinčiam kitų savo Tautos namų ir valstybės viešajam gyvenimui. Mažuma beveik visada turi pasirinkimą tapti LR ar savo etninės tautos valstybės piliečiu, o lietuviai teturi tik vienus savo Tautos namus.
Demokratija reikalauja, kad dauguma užtikrintų mažumos saugumą ir jos laisvą bei darnų vystymąsi, bet negali leisti veikti prieš daugumą ir Valstybę ir taip ardyti darną visuomenėje. Tokią veiką reikia užkardyti įstatymais.
Viena iš sąlygų pilietybei įgyti yra pakankamas valstybinės kalbos mokėjimas ir gebėjimas ja naudotis viešajame gyvenime ar profesinėje veikloje, todėl ir kitakalbiai piliečiai PRIVALO suprasti bei perskaityti viešuosius užrašus bei gatvių ir teritorijų pavadinimus, kitaip jie pilietybę gavo apgaule arba sąmoningai veikia prieš viešąją tvarką ir už tai turi būti baudžiami.
Siekis savo tautinės mažumos tradicijas bei tautinius ar religinius ypatumus primesti visai politinei Tautai yra mažumos siekis dominuoti, uzurpuoti bei primesti savo ir svetimos - savo etninės valstybės - valią, t. y. veikti kaip kolonistai ar Penktoji kolona. Tai turi būti įstatymiškai kvalifikuojama, kaip piliečio priesaikos sulaužymas, pilietinės Tautos ir valstybės išdavystė ir turi būti baudžiama bent jau atimant Lietuvos pilietybę.

RETRO 2014-03-09

Demokratinis pasaulis turi progą eilinį kartą "nustebti", kokia europinė - azijinė imperija gali būti arši kitų valstybių atžvilgiu. Net negalima sakyti, kad ji tik sovietinė ar postsovietinė. Kaip kariniu būdu plėsti savo teritorijas puikiai žinojo ir Rusijos carai. Jei nebūtų pardavę Aliaskos Jungtinėms Valstijoms, tai gal bolševikai ir ten būtų savo "tvarką" įvedę. Juk ir dabar ten dar gyvena Rusijos kolonistų palikuonys. Žinoma, jie nepanašūs į tuos "putinjugend" būrius, kurie tuntais veržiasi į Ukrainą ginti tuos, kurie su svetimos valstybės vėliavomis plaikstosi. Istorija gerai žino, kokias priemones naudoja okupantai svetimose teritorijose ar savose baudžiamųjų karinių "ekspedicijų" metu. Nuo visiško miestų sugriovimo iki vežimų išvalant teritorijas saviems kolonistams. Kas tuo domisi, žino, kaip buvo "valomas" Sibiras, Kaukazo regionas ar Karaliaučiaus žemės. Ten kur nesuspėjo koks Stalino režimas visų išvežti, tai sovietinė "tvarka" buvo prievartinė betvarkė, kur vietiniai "hegemoniniai" kolaborantai su kolonistais įvedė sau visokias privilegijas likusių gyventojų sąskaita.

Aršesni Rytų imperijos vadukai kartais garsiai primena, kad jie Lietuvai gražino Vilniaus kraštą, net ir Klaipėdą, tad jeigu ką... Po "Dainuojančios revoliucijos" Pietryčių Lietuvoje buvo bandyta kurpti Tiraspolio pavyzdžio "autonomiją", tačiau lenkiškai pramokę baltarusiai nebuvo labai ryžtingai nusiteikę pulti į Rytų imperijos glėbį. Lenkams buvo leista išvykti į Lenkiją, o vietiniai visokie "tomaševskiniai" blaškėsi ir blaškosi tarp Maskvos ir Varšuvos ieškodami tų, "kas daugiau duos"... Kaip tokios plaštakės vadinamos? - priminti nereikia... Ukrainos istorija yra labai įdomi. Vertą su ja geriau susipažinti. Ypač, kai tokie įvykiai klostosi. Gal tada bus suprasta, kodėl Vakarų Ukraina nenorėjo nei bolševikams, nei fašistams tarnauti, o kovojo už savo šalį. Nepamiršo ukrainiečiai ir stalininio "holodomoro", nei to, kad "gerasis plikis" N.S.Chruščiovas įsakė sušaudyti 15 tūkstančių karių, kurie ne taip ryžtingai žuvo po Hitlerio kariaunos kulkomis, kaip kai kam norėjosi. Rytų Ukrainos ar Krymo visiškai "išvalyti" nepajėgta. Net ir Krymo totoriai gavo teisę sugrįžti.

Dabartinis Rusijos režimas, pamynęs tarptautinės teisė normas ir visokius susitarimus dabartiniu kariniu vojažu kelia didelį pavojų visai Pasaulio rimčiai. Po visokių ankstesnių sienų perstumdymų buvo nutarta, kad dabartinės - neliečiamos. Krymas, kaip autonominė respublika, jau 60 metų priklauso Kijevo jurisdikcijai. Kokią grėsmę gali kelti Rusijos karinės bazės? - matome ir šiame pavyzdyje. Būtent jomis dangstosi neaiškūs "marsiečiai". Jie turėtų žinoti, kad Žemėje keliuose esantis transportas turi turėti autentiškus numerius. Be jų sunkiai "marsiečių" technikai tratinti kelius neleistina. Kaip sunkiai teisiškai galima įsivaizduoti ir ruošiamą Krymo referendumą, kurį organizuoja ginkluotų "marsiečių" priežiūroje Kijevo nepripažinta vietinė valdžia. Jei tokio pobūdžio procesai dabartiniame pasaulyje įsibėgėtų - lauktų pasaulinė karinė suirutė, kuri greičiausiai būtų panaši į naują pasaulinį karą. Didžiausi karai prasidėdavo nuo mažų židinių ir didelių interesų. Tų interesų laukai būdavo netgi pasidalinami ir tada lemdavo tik jėga. Vokiškasis fašizmas buvo viešai pasmerktas, o stalininis komunizmas ne tik nebuvo reikiamai įvertintas, bet ir pajėgė savo užkratą paskleisti nuo Amerikos iki Azijos. Tokioje Kambodžoje ar Š.Korėjoje net iki siaubingo karikatūrinio lygmens. Jei vėl grįžtumėm į Ukrainą, tai ten jau ruošiamasi priešintis agresijai. Visos Ukrainoje gyvenančios tautos pradeda telktis kovai už vieningą laisvą šalį. Tautinis margumynas kariuomenėje taip pat daugiau ar mažiau pasiryžęs atstovėti laisvę valstybės, kuriai duota priesaika. Tai kas bus toliau? Kyla klausimas, ar Rusijos imperija šį kartą ne per didelį kąsnį stengiasi apžioti. Juk gali šį kartą paspringti...
O taip kovo 11 turi mus įkvėpti ir nupurtyti nuo tautos kūno visus politikuojančius juodaskvernius ir apsimelavusius semūnus su grybe priešakyje.Taip giliai mus į jankių užpakalį sukišo,kad dabar mums tik euromaidanas bepadės.Valdžiažmogiai taip išsigandę,kad iš tos baimės spiras barstyti pradėjo.Laikas jiems būtų nešdintis į išsvajotą EU su jos pideratija.
Ir kuriems galams kelti tokią paniką? Rusija tikrai nepuls Lietuvos. Ale vat, kad tik nukreipti Tautos dėmesį nuo svarbesnių dalykų. Valdžiauninkai nori įbauginti, kad žmonės tyliai bijotų...
Kremlius niekada nepriklause
Kremlius niekada nepriklause
rusams.Kremliu pakaitomis valde vokieciu,prancuzu,gruzinu ar zydu atstovai.:)
I siberija labusus treme Lietuvos draugas gruzinas Dziugashvilis.
to kremlin derzimorda fasist
to kremlin derzimorda fasist
Deržimorda, tai tu čia apie save?
Taip ir galvojau.
Tokie kvaili šnekėjimai. Atrodo, lyg varažyjama, kad taip ir turi būti. Šneka, šneka moterėlės, kol prišneka.
Baimės akys didelės.
Skubėk, kol gėlėms kainos nepakilo, nes kai ateis tavo išvaduotojai, kainos kils kosminiu greičiu,ir ne tik gėlės neįpirksi, bet parduotuvėje, net skeltanagio kanopos nerasi, užsiimk eilėje vietą iš anksto.....
Хотят ли русские войны?

Не спрашивай у тишины,

Не спрашивай у тех солдат,

В мемориалах, что лежат.



Спроси у цинковых гробов,

В которых молодых сынов

С земель соседских привозили

Старухам, чтоб те слезы лили.



Спроси у бравых тех ребят

В Кремле которые сидят,

К погонам звезды пришивая,

Дубиной «мирною» махая.





Спроси у Польши и Литвы-

Им о России снятся сны.

Спроси у пражской у весны, -

Хотят ли русские войны?



Спроси у венгров, как когда-то

На танках русские солдаты,

По Будапешту рассекали,

Вугорцев к миру «приучали».



Тебе ответит старый финн,

Проживший много – до седин,

Как «мирно» русские войска

Рвались сквозь зиму и снега.



Есть что сказать и белорусу ,

Тому, чьи предки из литвин,

Какою жуткою ценою

Им братство подарил москвин.



Когда Суворова орда

Палила села, города...

Спроси, спроси у Куропат-

Там непокорные лежат.



Спроси – что Украине братской,

Заверенной в любви славянской,

Из цепких рук большого брата,

Зачем защит искать у НАТО?

Спроси всех западных славян, -

Как миру их учил Иван...



Миролюбив солдат-Иван

Бомбил Кабул, Афганистан.

В их кишлаки и города

Не мир пришел – пришла беда.



Спроси у вдов, детей Чечни, -

Хотят ли русские войны?

Кто он, русский «миротворец»,

Тебе ответит гордый горец.



Грузин, улыбчивый всегда,

Сквозь слезы просто промолчит.

От миролюбия соседа

Сейчас его земля горит.



ХОТЯТ ЛИ РУССКИЕ ВОЙНЫ?

И от Китая до Литвы

Найдется ль хоть один сосед,

Который твердо скажет, - «НЕТ!»?
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų