Kaip rašoma dailymail, sniego dangos storis Sibire kartais naudojamas numatyti žiemos orams JAV. Klimatologas Judah Cohen tikina, kad šių metų situacija yra pavyzdys, kaip iš vadovėlio.
Manoma, kad didesnis sniego kiekis šiaurinėje Eurazijos dalyje lemia žemesnę temperatūrą piečiau esančiuose regionuose. Todėl šalčio banga gali smogti Šiaurės Amerikai, Azijai arba Europai. Dėl to ekspertas mano, kad JAV gyventojų laukia rūstesnė žiema, nei tikėtasi.
Keisti reiškiniai Sibire
Šiuos spėjimus patvirtina ir neseniai Sibire užfiksuotas reiškinys, kuris, kaip manoma, padidina žvarbios žiemos tikimybę.
Šiaurinėje Sibiro dalyje, Obės įlankoje, nutiko itin retas ir įdomus gamtos reiškinys, tūkstančiai vietos gyventojų išvydo didžiules sniego gniūžtes nusidriekusias per visą paplūdimį. Šių keistų sniego gniūžčių dydis bei forma svyravo nuo teniso kamuoliuko dydžio iki beveik metro skersmens. Šis retas gniūžčių reginys driekėsi net 18 kilometrų.
Nedaug trūksta iki Sibiras pasieks šio laikotarpio šalčio ir sniego dangos rekordą. Sibirą padengusi sniego danga yra storiausia nuo 1998 metų. Štai kaip sniego padaugėjo vos per dvi dienas:
Visi šaltuosiuose Rusijos regionuose užfiksuoti reiškiniai gali turėti padarinių JAV. Kai kurie meteorologai remiasi sniego dangos lygiu, kuris Sibirą padengia spalį ir prognozuoja kokie orai susiformuos virš JAV žiemos metu. Jie tiki, kad ankstyvas stiprus sniegas, lemia gausesnes pūgas šiaurės Amerikoje ir vakarų Europoje šią žiemą. Kiti meteorologai, nuspėja atšiauresnę žiemą didžiajai šalies daliai, įtraukiant bauginančio poliarinio sūkurio sugrįžimą, kuris nukreipia šaltą Arkties orą į JAV.
Mokslininkai, tirdami Arktį, neseniai pastebėjo, kad Arkties ledynų tirpimas verčia poliarinį sūkurį judėti ir sukelti ilgesnes ir šaltesnes žiemas. Poliarinis sūkurys stipriausiai paveikė JAV 2014 metais, kuomet nukentėjo 200 mln. žmonių ir pridarė milijardus piniginės žalos, bet klimatologai mano, kad šiemet toks likimas neištiks.
Daugiau kaip 30 metų poliarinis sūkurys palaipsniui silpo, dėl Arkties ledynų tirpimo. Ir dėl to, dalis sūkurio gali užplūsti pietinę Žemės dalį, kuri vėliau ima stumti Arkties šaltį į Šiaurės Ameriką ir Europą.