Teismas šią bausmę subendrino su 2018 metais už plėšimą vaikinui skirta pusmečio laisvės atėmimo bausme, kurios vykdymas buvo atidėtas metams.
Taip pat teismas paskyrė nuteistajam per 12 mėnesių nemokamai išdirbti 50 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse bei nevalstybinėse įstaigose. Vaikinui nurodyta vienerius metus, jeigu tai nesusiję su darbu ar mokymusi, būti namuose nuo 21 valandos iki 6 valandos ryto, tęsti mokslus arba dirbti bei nekeisti gyvenamosios vietos.
Bylos duomenimis, praėjusių metų vasario mėnesį septyniolikmetis vienoje mokymo įstaigoje priėjo prie beveik vienmečio vaikino ir grasindamas fiziškai susidoroti pareikalavo iš jo 70 eurų.
Praėjus maždaug dviems savaitėms po pirmojo reikalavimo, kaltinamasis nukentėjusiojo paklausė, kada šis atneš reikalaujamus pinigus ir nesulaukęs atsakymo trenkė šiam į veidą bei praskėlė lūpą.
Kitą dieną nukentėjusysis buvo užpultas jam einant namo, kaltinamasis pargriovė jį ant žemės ir spardė, vėl reikalavo pinigų.
Vaikinas, iš kurio reikalauta pinigų, tuomet pasiskolino 20 eurų iš draugės ir perdavė juos reketininkui, bet šis reikalavo atnešti dar tiek pat ir terorizavo auką žinutėmis į mobilųjį telefoną.
Teisme nukentėjusysis liudijo, kad kaltinamojo jis anksčiau nepažinojo ir jokių konfliktų su juo niekada neturėjo.
Dėl grasinimų ir turto prievartavimo į policiją ir mokyklą kreipėsi nukentėjusio vaikino mama, kai netyčia perskaitė žinutę sūnaus mobiliajame telefone. Iki tol sūnus jai nepasakojo, kad yra reketuojamas, o mamai pastebėjus kraujosrūvas teigė, kad susižalojo sportuodamas.
Pasak teismo, kaltinamasis savo kaltę pripažino visiškai, tik negalėjo pasakyti, kodėl jam reikėjo 70 eurų ir teigė pasirinkęs auką dėl to, jog šis pasirodęs toks, iš kurio galima lengvai gauti pinigų.
Teismas konstatavo, jog septyniolikmečio padarytas nusikaltimas yra įrodytas kaltinamojo prisipažinimu, liudytojų parodymais ir kita byloje esančia medžiaga.
Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.