Nors apie gaisrininkų pratybas parapijiečiai perspėti, kai kam pamačius dūmus bažnyčioje vis tiek liejasi ašaros.
Kol ugniagesiai svarsto, kaip patekti į gaisro židinį bokšte, paaiškėja, kad gervės ištiesti negalima – dėl stipraus vėjo blokuojamas pakėlimas, mat keliolikos metrų aukštyje gerve pakeltą lopšį vėjas įsiūbuoja lyg atrakcionų supynes. Gesinimo darbus stebintis dekanas sako suprantantis, kad aukščiau kilti neįmanoma.
,,Aukščiau gal kelia antroji gervė, 40 metrų, bet jeigu vėjas, kalbu jau kaip gaisrininkas, jeigu vėjas, tai atsijungia aparatūra, jie negali judėti dėl saugumo. Yra įvairiausių sąlygų čia“, - aiškina katedros dekanas Egidijus Venckus.
Lyg šių bėdų dar būtų maža, pranešama, kad ugniagesiui užkopus į bokštą, lūžo seni mediniai pastoliai ir žmogus nukrito. Sužalotasis liko bokšto viduje.
„Didžiausia kliūtis – siauri praėjimai bokšte, negalima evakuoti, bandysim evakuot nukentėjusį, nes praktiškai jo išnešti negalima, siaura yra“, - sako ugniagesys Vitalis Tumėnas.
Į bokštą pas sužeistą žmogų siauručiais laipteliais kopia greitosios medikų brigada. O nukėlimas – ta pačia vėjo siūbuojama gerve per bokšto langelį. Taip visą pusdienį vyko ugniagesių pratybos. Pasirinkta sudėtinga legenda – gaisras bažnyčios bokšte ir ekstremali sužalotojo evakuacija.
Kad bažnyčios nuo gaisro gali neapsaugoti net įrengta brangi signalizacija, ugniagesiai yra įsitikinę patys. Vienas didžiausių gaisrų, nusiaubusių šventoves prieš kelerius metus, buvo Tytuvėnuose. Tada per žmonių neapsižiūrėjimą ir nesuveikus signalizacijai sudegė vienas gražiausių architektūrinių ansamblių.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.