Pasak Šiaulių banko Rinkų ir iždo departamento direktoriaus Tomo Varenbergo, žingsnis į Vokietiją leis bankui prieiti prie gerokai didesnės klientų bazės.
„Matome, kad taupymo rinka tampa globali ir finansinės įstaigos juda ta linkme, kad ne tik vietinėje rinkoje pritraukia resursus balanso finansavimui. Šiuo atveju bankas mato, kad Lietuvoje turi vieną didžiausių indėlių portfelių, tačiau Vokietijos rinka yra kur kas didesnė ir suteikia gerokai daugiau galimybių prieiti prie didesnės klientų bazės“, – BNS sakė T. Varenbergas.
Anot jo, Lietuva išliks pagrindine Šiaulių banko rinka, o Vokietija taps alternatyva, kur, esant poreikiui, bankas bus pasiruošęs pritraukti papildomą finansavimą.
„Kokią dalį sudarys paskolų portfelis Vokietijoje labai priklausys nuo banko augimo tempų ir poreikio prisitraukti indelius, taip pat palūkanos vietinėje rinkoje padės nuspręsti, kokią portfelio dalį ten turėti“, – sako T. Varenbergas.
„Vokietija yra toliausiai pažengusi euro zonos mastu. Taip, yra kitos rinkos – Austrija, Nyderlandai, Prancūzija ir Ispanija – tačiau jos yra kur kas mažesnės nei Vokietija. Mes einame iškart į didžiausią rinką, kuri yra toliausiai nuėjusi pagal savo išsivystymą. Ten supratus, kaip ji (rinka – BNS) veikia, mums prisijungti kitas rinkas bus kur kas paprasčiau“, – tvirtina jis.
T. Varenbergo teigimu, Vokietijoje Šiaulių bankas startuoti planuoja antrojo ketvirčio pradžioje.
Leidimą teikti paslaugas suteikė Vokietijos federalinė finansų priežiūros institucija „BaFin“, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą antradienį pranešė bankas.
Šiaulių banko akcijos kotiruojamos biržos Oficialiajame prekybos sąraše.