• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Situacija ligoninėse dėl COVID-19 kaista ne tik sostinėje ar Kaune – apie sparčiai daugėjančius pacientus praneša ir Šiaulių ligoninė. Kaip sako jos vadovas, savo juodą darbą daro viruso atmainos, tad į ligoninę patenka ir pirmąja doze paskiepyti asmenys. Tiesa, jie serga lengviau.

Situacija ligoninėse dėl COVID-19 kaista ne tik sostinėje ar Kaune – apie sparčiai daugėjančius pacientus praneša ir Šiaulių ligoninė. Kaip sako jos vadovas, savo juodą darbą daro viruso atmainos, tad į ligoninę patenka ir pirmąja doze paskiepyti asmenys. Tiesa, jie serga lengviau.

REKLAMA

Kaip konstatavo Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas Remigijus Mažeika, sergamumas koronavirusine infekcija kyla – maždaug per savaitę atvejų skaičius regione išaugo net 30 proc. 

„Jau turime ir „juodų“ savivaldybių – Akmenės rajoną, labai plečiasi atmainos, nustatoma ir naujoji atmaina. Tai tas labai jaučiasi ir jei ligoninėje turėjome 2 skyrius su 50 lovų, dabar nuo šios savaitės jau turime 3 skyrius ir 80 lovų. Tačiau skyrius greitai pildosi – jau artėja prie 60 pacientų, tad nuo šiandien yra atidarytas 20 vietų skyrius Kelmės ligoninėje. Taigi situacija blogėja“, – sakė jis.

Ligoninės direktorius vylėsi, kad daugiau vietų plėsti ligoninėje nereikės, nes tokiu atveju reikėtų riboti trečio lygio planines paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA

„O to tikrai negalime sau leisti. Todėl ir aktyvuojame atramines ligonines, pirmoji Kelmė, po to Šiaulių apskrityje būtų Joniškis ir Radviliškio ligoninė“, – kalbėjo R. Mažeika.

REKLAMA

Kaip kreipdamasis į joniškiečius ir ragindamas pasiskiepyti pažymėjo Joniškio ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Martynas Gedminas, situacijai nesikeičiant gali vėl stoti kitų sveikatos paslaugų teikimas:

„Mes vėl galime grįžti į tą košmarišką laiką, kai drastiškai pasikeičia skyrių veikla, tyrime sumažinti teikiamas paslaugas, pasikeičia jų prieinamumas ir t.t.“

REKLAMA
REKLAMA

Jis primygtinai ragino pasinaudoti galimybe pasiskiepyti vyresniems nei 35 m. asmenims.

Nemaža dalis pacientų paskiepyti pirmąja doze

Kaip nurodė R. Mažeika, šiandien ligoninėje teliko 20 laisvų kovidinių lovų. 

„Per parą paguldoma apie 10–15 pacientų. Taip, artėjant savaitgaliui kažką išrašysime, bet 10 paguldomų žmonių per dieną – tai labai daug“, – pastebėjo jis.

Pašnekovas neslėpė, kad nemaža dalis patenkančių pacientų yra po pirmos vakcinacijos.

„Tai jie tikrai lengviau serga ir greičiau išvyksta. Laimei, kol kas reanimacijos taip nesipildo, greičiausiai įtampas pajusime po savaitės. Šiuo  metu reanimacijoje yra 7–8 pacientai, bet anksčiau buvo 4–3, tai dabar jų dvigubai padaugėjo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet būklės jų yra kiek lengvesnės nei buvo gruodžio, lapkričio mėnesiais. Ir mirtingumas yra mažesnis bent kol kas, nes yra ir prieš tris dienas nustatyta naujųjų atmainų Šiaulių mieste, matyt, kad turėsime visą paletę tiek atmainų, tiek sudėtingų atvejų, – sakė jis.

Šylantys orai neteikia daug vilties

Paklaustas, kokio amžiaus pacientams dažniausiai prireikia pagalbos ligoninėje, įstaigos vadovas sakė, kad jei iš pradžių fiksuoti 75 proc. vyresnių nei 65 m., dabar yra 50/50 proc: „Tai yra pusė 65+ ir pusė iki šio amžiaus. Taigi iš esmės visokio amžiaus pacientai.“

REKLAMA

Kartu jis džiaugėsi, kad kol kas tokių liūdnų išeičių, kai miršta jaunesni, lėtinių ligų neturėję asmenys nebuvo. Kaip tvirtino pašnekovas, kol kas ir šylantys orai neduoda per daug vilties, kad pavyks daugiau atsipalaiduoti.

„Pažiūrėkit, kas Indijoje darosi – po pusė milijono naujų atvejų kiekvieną dieną, o ten koks ten oras? Taigi pagrindinis dalykas yra vakcinacija, jei spėsime lenktynėse, tai bus gerai“ – pastebėjo R. Mažeika.

REKLAMA

Tiesa, kaip nurodė jis, Šiauliai vakcinavimo tempu labai nespindi ir paskiepytų asmenų procentas yra kiek mažesnis nei šalies vidurkis. 

Nustatyti 1244 nauji atvejai

Praėjusią parą šalyje nustatyti 1244 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė 15 žmonių, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.

Šalyje atlikti 18 tūkst. 779 molekuliniai (PGR) ir 7950 antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 573,6 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 5,4 procento.

Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 229 tūkst. 667 asmenys, deklaruoti 183 tūkst. 589 pasveikusieji. Statistiškai šiuo metu serga 16 tūkst. 664 asmenys, deklaruotas sergančiųjų skaičius siekia 62 tūkst. 742. 

Deklaruotu sergančiuoju Statistikos departamentas laiko asmenį, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, o ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo. Statistinis sergantysis yra asmuo, kuriam liga patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas statistiškai pasveikusiu.

REKLAMA

Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 4019 žmonių. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 8094 mirtys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų