J. Baltrukonytė teigia, jog iš pradžių istorija dalintis neketino, kadangi manė, kad dukra perdeda. Tačiau pamačiusi naujienas apie Klaipėdoje iš karuselės iškritusius vyrą ir vaiką, nusprendė pasidalinti ir tuo, ką teko išgyventi jos dukrai Šventojoje esančiuose atrakcionuose.
„Parlekia dvi paauglės, baltos it paklodės, išsiųstos pasilinksminti į Šventosios atrakcionus.
- Mama, mes vos nežuvome, aš visą laiką buvau užsimerkusi ir beveik meldžiausi (melstis ji nemoka), – šaukia Paula. – Tu įsivaizduoji, ten saugos užtvaras neužsifiksuoja, mes vos neišslydome, klykiau ir laikiausi kaip galėjau, kaip dabar skauda rankas“, – kraupia dukros patirtimi dalinasi iš atrakcionų dalinasi J. Baltrukonytė.
Žurnalistės teigimu, kartu su dukra buvo ir vyresnė jos dukros draugė, kuri pasakojo, kad paauglės patyrė tikrą košmarą Šventosios atrakcionuose.
„Perskaičiau, kas nutiko Klaipėdoje, Jūros šventėje – iš karuselės iškrito vaikas ir vyras, abu ligoninėje, o po policijos atlikto eksperimento nustatyta, jog supynės kelia pavojų, užraktai nėra tvarkingi – teigiama, kad tai neužsisega arba neužsisega galutinai, tai neatsisega išvis, jie stringa.
Dukros atrakcionai buvo žymiai aukštesni, nei karuselės, prie kurių dirbo ir fotografavosi policininkai Klaipėdoje, tad net nenoriu įsivaizduoti nieko“, – įraše sako J. Baltrukonytė.
Anot jos, nors paauglėms ir pavyko išvengti skaudesnių pasekmių, tačiau tam tikri sužalojimai ir priminimai apie įvykį liko dar kurį laiką.
„Paulos delnuose dar ilgai liko nagų įsikirtimo žymės ir ilgai skaudėjo riešus, o mano širdyje amžinai liks dėkingumas visatai, kad tada nenutiko nieko blogo. Ir be abejo, dar prisiminiau savo geros draugės Agnės sūnų, gal pusvalandžiui įstrigusį žemyn galva Palangos atrakcione.
Tai dabar jau niekam nerekomenduočiau leistis į tokią pramogą, nebent kasdien ten darytų visų kabinų, užraktų, darbuotojų patikrinimą“, – dalinasi J. Baltrukonytė.
Šeima prašo pagalbos
Po to, kai Klaipėdoje iš atrakcionuose buvusios karuselės iškrito vaikas ir vyras, socialiniuose tinkluose masiškai ėmė plisti prašymas atsiliepti turinčius vaizdinės medžiagos iš įvykio vietos – reikalingi vaizdo įrašai, kuriuose būtų užfiksuota, kaip įvyko nelaimė.
Kaip šeštadienį socialiniuose tinkluose skelbė įrašu pasidalijusi moteris, įvykio metu nukentėjo jos tėtis ir sūnėnas, todėl visa vaizdo medžiaga yra be galo svarbi.
„DĖMESIO, PRAŠAU DALINKITĖS VISI
Gal kas šiandien (2024.07.27) apie 15.00-15.05 val. dalyvavote Klaipėdos Jūros šventėje Kruizinių laivų terminale prie Karuselės Aštunkojis ir filmavote/užfiksavote, kaip įvyko nelaimingas atsitikimas ir iš sūpynės iškrito vaikas ir vyras.
LABAI LABAI SVARBUS KIEKVIENAS VIDEO PRAŠAU PERŽIŪRĖKITE VYKSTA TYRIMAS MUMS REIKIA PAGALBOS. VIS DAR NESUVOKIAMA KOKIU IRODYMU REIKIA, KAI ŽMONĖS PATYRĖ TOKĮ ĮVYKĮ“, – rašoma feisbuke.
Šeštadienį moteris teigė, kad sūnėno būklė po operacijos buvo vertinama kaip stabili, tačiau jos tėtis tuo metu buvo reanimacijoje.
Pasiteiravus, kokia tėčio būklė šiandien, moteris teigė, kad jis patyrė daugybinius kūno sužalojimus ir lūžius, tačiau atlikus operacijas būklę kol kas pavyko stabilizuoti.
Klaipėdos policijos atstovų teigimu, apklausti bus ir įstaigos, išdavusios leidimą veikti šiam atrakcionui, atstovai, kuriuos apklausus, įvykio aplinkybės bus tikslinamos.
Dėl nelaimingo atsitikimo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 139 straipsnį – dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo.
Savininkai turi imtis visų priemonių saugumui užtikrinti
Testavimo, tikrinimo ir sertifikavimo paslaugas teikiančios įmonės „Kiwa Inspecta“ pardavimų ir marketingo vadovas Mindaugas Šeduikis komentuoja, kad saugumo patikrinimus atrakcionams turi atlikti visų atrakcionų, kurių vieno judesio pagreitis yra greitesnis nei 1m/s2, apžvalgos ratams bei pasivažinėjimo atrakcionų, darančių du ir daugiau judesių skirtingose ašyse, neatsižvelgiant į jų pagreitį.
Tikrinama pramoginio įrenginio techninė būklė, techninių dokumentų byla, atliekami atrakciono bandymai, tikrinamas valdymas, greitį didinant iki didžiausio ir išbandant visus mechanizmus bei saugos įtaisus iki jų ribinių darbinių padėčių. Taip pat patikrinamas saugaus naudojimosi nurodymų tinkamas išdėstymas.
„Trūkumų pasitaiko retai, pavieniai atvejai, kai laiku nepateikia elektros varžų matavimo protokolų. Pasitaiko atvejų, kai atrakciono laiptų pirmoji pakopa per aukšta“, – sako M. Šeduikis.
Jo teigimu, atrakcionai turi būti tikrinami periodiškai – kas ne rečiau nei kas 12 mėnesių arba prieš kiekvieno sezono pradžią.
„Savininkas turi imtis visų įmanomų priemonių saugumui užtikrinti numatytų norminiuose aktuose ir gamintojo instrukcijose. Pavyzdžiui, kas dieną prieš pradedant naudoti, patikrinti pagal gamintojo pateiktą instrukciją, apžiūrėjus paleisti jį be keleivių ir įvertinti ar jis tinkamai veikia“, – teigia M. Šeduikis.
Greičiau jiems pasveikti