Daugelį miestiečių papiktino tai, kad praėjusį šeštadienį Klaipėdoje buvo renkami pinigai už automobilių stovėjimą, blokuojami mašinų ratai.
Mat pagal Klaipėdos miesto tarybos patvirtintas taisykles mokėti už automobilių stovėjimą reikia darbo dienomis, išskyrus šeštadienius, sekmadienius ir valstybinių švenčių dienas.
Praėjęs pirmadienis buvo poilsio diena, o šeštadienis - pagal Vyriausybės nutarimą oficiali darbo diena įmonėse, įstaigose ir organizacijose, kurios finansuojamos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų.
Privačioms įmonėms šios nuostatos neprivalomos, jas taikyti tik rekomenduojama.
Tad iškilo klausimas: ar teisėtai blokuoti ratai ir rinkti pinigai už automobilių stovėjimą?
Jaučiasi teisūs
Vietinę rinkliavą už automobilių stovėjimą administruojančios VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" direktorius Gintaras Neniškis patvirtino, kad pinigai šeštadienį buvo renkami.
"Tai buvo oficiali darbo diena. Yra Vyriausybės nutarimas. Pirmadienį už automobilių stovėjimą mokėti nereikėjo, tad darbo diena persikėlė į šeštadienį. Juk ir kelio ženklai informuoja, kad rinkliava renkama darbo dienomis. Taip pat ketiname dirbti ir kovo 20-ąją, šeštadienį, kai vėl bus perkelta darbo diena", - "Vakarų ekspresui" teigė jis.
Paklaustas, ar buvo apie pasikeitusią tvarką informuoti gyventojai, G. Neniškis negalėjo atsakyti, nes tai esą ir taip aišku.
"Galiu informuoti, kad tą šeštadienį pinigų buvo surinkta perpus mažiau nei paprastą dieną", - sakė G. Neniškis.
Ar rinkliava šeštadienį buvo renkama teisėtai, konkrečiai negalėjo atsakyti ir savivaldybės administracijos Transporto tarnybos vedėjas Rimantas Mockus.
"Tai buvo darbo diena. Čia juk valstybės sprendimas kilnoti poilsio ir darbo dienas", - svarstė jis.
Kvepia pažeidimu
Kitokios nuomonės laikosi savivaldybių veiklą prižiūrinti Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė.
"Viešajai įstaigai šeštadienis buvo darbo diena, tačiau reikia pažvelgti į rinkliavos nuostatus. Juk aiškiai parašyta, kad pinigai renkami darbo dienomis, išskyrus savaitgalius ir valstybines švenčių dienas. Pirmadienis negali tapti šeštadieniu, nors ir perkelta darbo diena. Vyriausybės nutarimas neturi galios pakeisti Tarybos patvirtintą tvarką", - mūsų dienraščiui sakė ji.
K. Vintilaitės nuomone, rinkliavos taisyklėse turėjo būti numatytos tam tikros išimtys, tačiau jų nėra.
"Jei žmogus dirba ne valstybinį darbą, tai jam šeštadienis buvo poilsio diena. Kodėl jis turėjo mokėti? Čia gana įžūliai pasielgta. Be to, ar buvo paviešinta informacija, kad pirmadienį nereikės mokėti, o šeštadienį - reikės? Nebuvo. Aš manau, kad tie asmenys, kurių automobilių ratai buvo užblokuoti šeštadienį, turi teisę kreiptis į teismą. Žmonės buvo apgauti. Juk visiems buvo aišku: šeštadienis, - mokėti nereikia", - tikino Vyriausybės atstovė.
K. Vintilaitė pažadėjo būtinai atkreipti savivaldybės vadovų dėmesį į, jos manymu, galimai neteisėtai rinktą rinkliavą.
Savivaldybės administracijos direktorius Aloyzas Každailevičius "Vakarų ekspresui" tvirtino, kad dėl šeštadienį rinktos rinkliavos pasitars su juristais.
"Tikrai pavesiu išsiaiškinti, reaguosime. Gal tikrai kuriant taisykles nebuvo pagalvota apie tokias išimtis? Matyt, reikės tikslinti", - svarstė direktorius.
Viena iš mokamo automobilių stovėjimo sistemos kūrėjų, uostamiesčio vicemerė Judita Simonavičiūtė rėžė tiesiai šviesiai.
"Rinko pinigus šeštadienį? Oho... Jie prisidirba ten, kur neturėtų prisidirbti. Vienareikšmiškai sakau, kad pinigai rinkti ir ratai blokuoti neteisėtai. Juk parašyta, kad savaitgaliais mokėti nereikia", - tvirtino ji.
Denisas NIKITENKA