• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Andrius Kubilius pernai pažadėjo šių metų biudžetą papildyti iš šešėlio ištrauktu milijardu. Toks siekis pasirodė „sudėtingas ir ambicingas“ net už mokesčius ir muitų sąjungą, auditą ir kovą su sukčiavimu Europos Komisijoje atsakingam komisarui Algirdui Šemetai. Džiuginančių žinių, kaip praėjus jau dviem šių metų mėnesiams sekasi ieškoti pasislėpusio milijardo, nėra.

REKLAMA
REKLAMA

– Gal turite kokių nors naujienų, kaip sekasi premjerui į šviesą vilkti šešėlinius milijonus? – „Respublika“ teiravosi Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nario Jurgio Razmos.

REKLAMA

– Šiuo laikotarpiu tarp Seimo sesijų mūsų komiteto veikla yra apmirusi, posėdžiai labai reti. Komitete buvo diskusija šiuo klausimu, tam tikra informacija buvo pateikta iš Finansų ministerijos, iš mokesčių inspekcijos ir kitų tarnybų. Bet nėra tokios analitinės informacinės medžiagos, kuri rodytų, kiek galima įvertinti tas įplaukas, gautas dėl sustiprintos kovos su šešėline ekonomika. Kita vertus, kai kurie sprendimai yra vėlesni. Be abejonės, šiandien kalbėti apie kasos aparatų diegimo naudą neišeitų, nes jie bus tik nuo gegužės 1 dienos. Atitinkamų įmokų iš tų pareigūnų, kurie negali pagrįsti turto savo pajamomis, išsireikalavimo irgi sunku tikėtis, nes procesas tik prasidėjo. Yra atrinkti, tikrinami įtartini atvejai. Šiuo momentu tikrai nepamatuosime rezultatų finansine išraiška. Nebent galima būtų lyginti Muitinės rodiklius, kiek ten galima būtų įžvelgti tos kontrolės sustiprinimą arba kiek skatina žmones ta premijavimo sistema. Manau, kad du mėnesiai yra ne tas laiko tarpas, kad galima būtų apčiuopiamai rodyti, kiek pinigų pavyko ištraukti. Aš manau, liepos 1-ąją kažką jau bus galima skelbti.

REKLAMA
REKLAMA

– Premjeras kalbėjo apie milijardą. Jeigu būtų kokių poslinkių, per du mėnesius į biudžetą jau turėjo įkristi bent šimtas milijonų.

– Tikrai, aš tų rezultatų neturiu ir negaliu sakyti konkrečiai, ar yra kokių nors prošvaisčių, ar viskas yra kaip seniau. Manau, kad taip primityviai skaičiuoti nederėtų. Jeigu naujos priemonės pradedamos taikyti metų pradžioje, nereikia tikėtis, kad jos iš karto duotų rezultatą. Aš kaip tik didesnį rezultatą matyčiau antrajame pusmetyje. Pagaliau pertvarkoma Alkoholio ir narkotikų kontrolės tarnyba, kai kuriose tarnybose, kaip FNTT, policijoje, yra nauji vadovai ir jiems įsibėgėti taip pat reikia šiek tiek laiko. Daug tokių faktorių, kurie vargu ar leidžia tikėtis ryškių poslinkių pačioje metų pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Ar ne per skambiai premjeras pasižadėjo iš šešėlio ištraukti milijardą?

– Manau, kad reikia nebijoti kelti ir ambicingesnius uždavinius, negu kartais diktuoja realybė. Aišku, aš nebūtinai esu toks optimistas, kad mes būtinai sugebėsime suskaičiuoti tą milijardą. Jeigu bus fiksuotas neginčijamas pusė milijardo, sakysiu, kad yra labai gerai. Nes taip lengvai tas šešėlis nepasiduoda ir nekrūpčioja nuo menkiausio mūsų veiksmo. Juo labiau kad ekonominė situacija dėl didokos infliacijos, dėl brangaus kuro sunki, pajamos, kurias žmonės gali skirti kai kurioms prekėms, pavyzdžiui, alkoholiui, cigaretėms, lieka vis mažesnės ir tai yra spaudimas kreiptis į šešėlinį sektorių. Yra nepalankių faktorių, kurie apsunkina tų planų įgyvendinimą.

REKLAMA

Cigaretės

Per 2010 m. du mėnesius sulaikyta 47 375 362 vnt., jų vertė apie 16 581 000 litų

Per 2011 m. du mėnesius sulaikyta 5 237 575 vnt., jų vertė 1 653 000 litų

Alkoholis

Per 2010 m. du mėnesius sulaikyta 6715 litrų, vertė apie 193 tūkst. litų

Per 2011 m. du mėnesius sulaikyta 241 litras, vertė apie 1 tūkst. litų

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų