• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentarai antradienį nepritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytai Baudžiamojo proceso kodekso pataisai, turėjusiai užkirsti kelią reorganizuoti arba likviduoti juridinius asmenis, kuriems pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Parlamentarai antradienį nepritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytai Baudžiamojo proceso kodekso pataisai, turėjusiai užkirsti kelią reorganizuoti arba likviduoti juridinius asmenis, kuriems pradėtas ikiteisminis tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 Projektui pritarė 35 Seimo nariai, prieš buvo vienas, susilaikė 35.

Pataisomis siūloma prokurorams suteikti teisę pradėjus ikiteisminį tyrimą prieš juridinį asmenį kreiptis į teismą su prašymu taikyti naują procesinę prievartos priemonę – draudimą reorganizuoti ar likviduoti tokį juridinį asmenį, taip užkertant kelią jam išvengti baudžiamosios atsakomybės.

REKLAMA

„Galiojanti Baudžiamojo proceso kodekso norma nenumato jokių apribojimų juridinio asmens reorganizavimui arba likvidavimui baudžiamojo proceso metu, todėl ši teisinė spraga sudaro visas sąlygas piktnaudžiauti siekiant pasislėpti nuo teisingumo, dirbtinai reorganizuojantis arba likviduojantis“, – antradienį Seime sakė vyriausioji prezidentės patarėja Rasa Svetikaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, pataisomis siekta užkirsti kelią atvejams, kai tikslingai pasinaudojant reorganizavimo arba likvidavimo procedūromis baudžiamojon atsakomybėn trauktinas juridinis asmuo gali išvengti baudžiamosios atsakomybės.

„Praktikoje taip pat galimi atvejai, kai trauktino baudžiamojon atsakomybėn juridinio asmens dalyviai arba valdymo organai imasi veiksmų, kurie ne tik trukdo baudžiamosios bylos procesui, bet taip pat gali turėti neigiamos įtakos nuosprendžiui baudžiamojoje byloje vykdymui“, – sakė R.Svetikaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pataisą kritikavęs Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys teigė, kad prezidentės siūlomas draudimas reorganizuotis arba likviduoti juridinį asmenį gali padaryti finansinės žalos, nes baudžiamieji procesai užtrunka. Jis klausė, kas atlygins padarytą žalą, jeigu tokia organizacija ar bendrovė bus išteisinti. Parlamentaras taip pat pareiškė, kad minėta norma gali tapti įrankiu perimti verslą.

REKLAMA

Pataisas prezidentė Dalia Grybauskaitė pateikė po vasario pradžioje paskelbto Apeliacinio teismo sprendimo, kad Darbo partija „juodosios buhalterijos“ byloje nuo atsakomybės atleista pagrįstai. Teismas paliko galioti žemesnės instancijos sprendimą Darbo partiją kaip juridinį asmenį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, nes ji susijungė su dukterine Leiboristų partija ir tapo nauju juridiniu asmeniu.

REKLAMA

Be to, praėjusį šeštadienį pranešta, kad planų jungtis su kitomis partijomis turi ir dar viena valdančiajai koalicijai priklausanti partija – „Tvarka ir teisingumas“. Jai kaip juridiniam asmeniui pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir pinigų plovimo.

Pagal dabar galiojančią tvarką, nėra apribojimų reorganizuoti ar likviduoti juridinį asmenį baudžiamojo proceso metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentės patarėja: be draudimo reorganizuotis teisinė sistema bus paralyžiuota

Teisinėje valstybėje tokių sprendimų negali būti, be draudimo reorganizuotis juridiniams asmenims teisinė sistema bus paralyžiuota, sako prezidentės patarėja Rasa Svetikaitė.

„Teisinėje valstybėje tokių sprendimų negali būti, o sprendimas yra toks, koks yra. Akivaizdu, kad šiandien teisinės valstybės principai ir teisingumo įgyvendinimas bus toliau trukdomas“, – žurnalistams Seime po balsavimo, kuriuo nepritarta Prezidentūros inicijuotai pataisai, sakė R.Svetikaitė.

REKLAMA

„Šitos pataisos buvo parengtos kalbantis su specialistais, baudžiamosios teisės specialistais, jos yra išdiskutuotos ir kažkaip daugiau jas tobulinti nėra dėl ko, nebent dar labiau griežtinti baudžiamąją atsakomybę“, – sakė R.Svetikaitė.

REKLAMA

Klausiama, ar Prezidentūra bandys šią pataisą teikti pakartotinai šios kadencijos Seime, R.Svetikaitė atsakė, kad be siūlomo reguliavimo teisinė sistema bus paralyžiuota, bet „matyt, šiandien tai Seimo nariams nerūpi“.

„Šiandien vyksta tam tikri procesai ir mes girdime, kad tam tikri juridiniai asmenys turi idėjų ir bandymų, ketinimų reorganizuotis ir tokiu būdu sekant teismų praktika, išvengti galimos baudžiamosios atsakomybės. Jei tuo paseks ir kiti juridiniai asmenys, mes turėsime visiškai paralyžiuotą teisinę sistemą, bet, matyt, šiandien tai Seimo nariams nerūpi“, – sakė patarėja.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų