• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praeitin nueinantis Parlamentas ir toliau visomis priemonėmis priešinasi galimybei kartą ir visiems laikams atsisakyti atlyginimo gavimo vokeliuose.

REKLAMA
REKLAMA

Dalios Budrevičienės sukeltas skandalas dėl algų mokėjimo vokeliuose Krekenavos agrofirmoje ir prasidėję teismų procesai sukėlė ant kojų visą Lietuvą, tačiau Seimo nariams mokami tūkstantiniai priedai apeinant Valstybinę mokesčių inspekciją niekam nė motais, rašo „Respublika“.

REKLAMA

Nesiryžo keisti tvarkos

Po aštuoniolikos valstybės nepriklausomybės metų vakar parlamentarai ir vėl nesiryžo pritarti kolegos Algirdo Syso pasiūlymui po aštuoniolikos su puse atkurtos nepriklausomybės metų pradėti gerbti valstybę ir susimokėti mokesčius už gaunamas pajamas.

Dabar Seimo Statutas sako, kad parlamentarams kanceliarijos, pašto, ryšių ir transporto išlaidoms kiekvieną mėnesį skiriama 3 vidutinių mėnesio darbo užmokesčių (VMDU) suma. Kadangi 1 VMDU dabar yra 2236 litai, prie pagrindinės savo algos – 4655 litų – eilinis Seimo narys, neužimantis jokio vadovaujančio posto, dar prisiduria apie 6700 litų. Dar 0,4 VMDU, t.y. apie 900 litų, išmokama įstatymo leidėjo biurui išlaikyti.

REKLAMA
REKLAMA

Pakeisti Seimo Statutą ir Valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymą siūloma jau bent dvejus metus. A. Syso projekto esmė – panaikinti parlamentarams skiriamas išlaidas flomasteriams ir pieštukams, bet padidinti jų atlyginimą.

Naudinga imti vokelius

Delsimas keisti Statutą ir įstatymą parlamentarams naudingas, nes kitaip jie privalėtų sumokėti mokesčius ir į rankas gautų bent pora tūkstančių litų mažiau nei dabar, kai gauna po šešis tūkstančius vokeliuose, už kuriuos net nereikia atsiskaityti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įstatymų leidėjų atlyginimų klausimas vakar turėjo būti sprendžiamas ypatingos skubos tvarka, kad dar šios kadencijos Seimas spėtų pakeisti Statutą ir Valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymą.

REKLAMA

Neatlikus šios procedūros šią savaitę, kitos kadencijos parlamentarai atlyginimus gautų senąja tvarka – Seimo Statutas ir Konstitucija leidžia parlamentarų atlyginimų klausimą spręsti tik būsimos kadencijos tautos išrinktiesiems.

Vakar Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) atmetė A. Syso variantą, priėmė Jurgio Razmos pasiūlymą, kuriame paliekamos tos pačios išlaidos kanceliarinėms prekėms, tik sumažintos nuo 3 VMDU iki pusantro, t.y. 3354 litų. Parlamentaras siūlė ir svarbiausią pataisą – už kiekvieną išleistą litą Seimo nariai privalėtų atsiskaityti.

REKLAMA

J. Razma „Respublikai“ paaiškino, kad TTK pritarė atskiroms pataisoms, o visam išvados variantui – ne. Tuomet šiam klausimui nagrinėti buvo skirtas kitas komitetas.

„Tai atrodo tikrai paradoksaliai, kai visoms siūlomoms pataisoms pritariama, o balsuojant už visą projektą – ne, – sakė J. Razma. – O vadinamosios kanceliarinės išlaidos turi likti, tik už jas privalu atsiskaityti. Kodėl parlamentaras darbo reikalams turėtų naudoti asmeninius pinigus?“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liko dar dvi dienos


„Dar nepraradau vilties, kad Seimo narių klausimą pagaliau išspręs šios kadencijos parlamentarai, – „Respublikai“ sakė A. Sysas. – Jau yra sudaryta visų frakcijos atstovų darbo grupė, kuri, tikiuosi, priims teigiamą sprendimą. O laiko turime dvi dienas - ketvirtadienį ir penktadienį.

REKLAMA

Jeigu taip neatsitiks, padarysime meškos paslaugą naujiems parlamentarams, nes jau dabar Seimo nario atlyginimas net pusantro karto mažesnis už priedus. Jei mes reikalaujame, kad visi Lietuvos piliečiai mokėtų mokesčius, tai Seimo nariai tai privalo padaryti pirmieji. Kita vertus, tai naudinga bus ir ateityje, sulaukus pensijos“.

REKLAMA

A. Syso nuomone, gana paprastas Statuto ir įstatymo pakeitimas vilkinamas todėl, kad nemažai parlamentarų gyvena šia diena ir jiems svarbu uždirbti daugiau – ateityje jiems praversiančių mokesčių sąskaita. Pilietiškai svarbūs pokyčiai vilkinami nepaisant politinių pažiūrų – mokesčių mokėti nenori visų pakraipų parlamentarai.

Julius Girdvainis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų