Seimo viešbučio duris nuolat varsto lygiai pusė šios kadencijos parlamentarų – 71. Tarp jų – ir Seimo pirmininkė. Šiame pastate šalia parlamento rūmų gyvena tie, kurie Vilniuje neturi būsto. Viešbutis saugomas – čia įrengti du postai, kuriuose nuolat budi policijos pareigūnai. Pasak 11 metų viešbutyje gyvenančio Seimo vicepirmininko, „darbiečio“ Vydo Gedvilo, gyventi šalia parlamento nėra labai saugu.
„Seimo nariai čia nuolatos vaikšto į darbą, aišku, čia patogu, netoli. Bet vyksta įvairūs mitingai, yra ir agresyvesnių žmonių, ir piktų žmonių. Esu sulaukęs ir pats asmeniškai piktų žmonių tam tikrų replikų“, - tikina V. Gedvilas.
Tačiau vidaus reikalų ministras siūlo, kad tokiai praktikai turi ateiti galas. Per mėnesį viešbučio apsauga policijos biudžetą patuština puspenkto tūkstančio eurų. Ministerija šiuo metu peržiūri policijos saugomų objektų sąrašą. Argumentų, kodėl Seimo viešbučiui reikia apsaugos, esą mažoka.
„Dauguma tų objektų buvo saugomi neaišku kokiais kriterijais vadovaujantis. Vadovaujantis dažniausiai paprotine teise, kažkas kažkada paprašė, prilindo ir gavo tokią apsaugą, dėl to dabar visas šitas sąrašas yra peržiūrimas. Ir atsirado daug nepatenkintų, kad jie nebus saugomi“, - aiškina Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.
Kol kas ministerijos užmoju nepatenkinta ir Seimo valdyba. Užtarimo ji kreipėsi į Vyriausybę – esą apsauga turi likti.
Plačiau apie tai – TV3 žinių siužete.