• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime šiuo metu vyksta tarptautinė konferencija, kurioje kalbama viena svarbiausių kiekvienai valstybei tema – vaikų ateitis. Ar paseksime tam tikrų užsienio valstybių pavyzdžiu ir pasuksime kitokiu vaiko auklėjimo bei jo teisių suvokimo keliu?

REKLAMA
REKLAMA

Įdomu, kad per parlamente penktadienį surengtą konferenciją „Vaiko teisių konvencija. Prietarais pagrįstos baimės“ daugiau aistrų kilo Seimo prieigose, o ne jo viduje. Į Seimo pastatą nebuvo įleista aktyviai už vaikų teises kovojanti ir griežtais pasisakymais išgarsėjusi visuomenininkė Milda Bartašiūnaitė.

REKLAMA

„Ne, jokiu būdu, neturime leisti vaikų atimti iš jų šeimų!“ – kategorišką nuomonę išreiškė Seimo prieigose šiandien palikta M. Bartašiūnaitė. Moteris įsitikinusi, kad su ja susidorojo Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtė ir Ona Valiukevičiūtė.

„Žinau, kas vyksta tose šalyse, kuriose jau veikia tokie įstatymai. Didžiojoje Britanijoje ar Norvegijoje yra leidžiama paimti vaiką sulaukus vos vieno skambučio“, – sakė M. Bartašiūnaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji papasakojo, kad įkūrė socialinio tinklo „Facebook“ grupę „Neleisime valdžiai grobti mūsų vaikų“, kuri jau sulaukė beveik 10 tūkst. žmonių palaikymo: „Renku visą medžiagą ir stengiuosi įrodyti, kad tokių esą vaiko teises užtikrinti turinčių įstatymų priimti negalima.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią savaitę šioms Seimo narėms pabandžiau užduoti keletą nepatogių klausimų. Bet užuot į juos atsakiusi, A. M. Pavilionienė mane pavadino šlykščia asmenybe, O. Valiukevičiūtė – pagrasino paduoti į teismą, o R. Šalaševičiūtė – tiesiog dingo be žinios, nors žadėjo susitikti.“

REKLAMA

M. Bartašiūnaitė uždavė atvirą klausimą, kodėl norima priimti tam tikrus įstatymus, nors žinoma, kad Europos Komisija užversta skundais dėl neteisėto vaikų paėmimo, socialinių tarnybų savivalės, prekybos vaikais atvejų?

„Ar normalu, kad tam tikros agentūros turi internetinius puslapius, kur vaikai yra siūlomi kaip eilinė prekė. Tokiuose puslapiuose yra paieškos laukelis. Ten kiekvienas gali suvesti vaiko išvaizdos duomenis (odos, plaukų spalvą ir pan.) bei rasti sau labiausiai tinkantį variantą. Vaikas tampa preke, kuri Didžiojoje Britanijoje kainuoja apie 40–60 tūkst. svarų sterlingų“, – piktinosi M. Bartašiūnaitė.

„Dabar esu neįleidžiama į Seimą, nes prieš keletą dienų uždaviau kelis nepatogius klausimus. Įeičiau ir pasakyčiau, kad  tokie įstatymai nieko gero neduos. Tose šalyse, kur panašūs įstatymai buvo priimti, vaikučiai verkia, jie yra „prifarširuoti“ vaistų, o mamytės žudosi. Negaliu, kaip pikta, nervai nelaiko“, – pokalbį užbaigė M. Bartašiūnaitė.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų